„Řekl jsem klukům, že se zápasu v Pardubicích nemají proč obávat. Lze totiž očekávat, že po postupové euforii na mužstvo padne útlum. Není to nic neobvyklého,“ přiznal po zápase trenér Karel Havlíček. A jak se ukázalo, na jeho slova došlo. Zarážející však byla druhá nejnižší návštěva v hledišti za celou sezonu…

DIVIZE C:
FK Pardubice - FK Náchod-Deštné 0:3 (0:2)
Branky: 11. Srkal, 44. Rompotl, 59. Vít z pen.
ŽK: 2:1
Rozhodčí: Blažej z Nižboru (Pospíšil, Vnuk)
Diváků: 160

Ve 26. kole se Pod Vinicí zrodila druhá prohra v sezoně a první jarní prohra, která navíc znamenala i první domácí ztrátu FK Pardubice v celém ročníku 2009/10. Postupové úsilí se naplnilo a z mužstva jakoby vše spadlo. To už se tak stává, po postupové euforii přichází kruté vystřízlivění. Domácímu celku chyběla „šťáva“ a Náchod této skutečnosti dokonale využil.

Domácím v zápase citelně chyběl Rešetár a dlouhodobě zraněný Kakrda, hostům zase stoper Hubka a v 9. minutě odstoupil gólman Kobos a do branky musel Kasabov. Hosté se ujali vedení nádherným gólem Srkala v 11. minutě. Hned z protiútoku se do koncovky dostal Petrus, ale jeho střela s tečí mířila mimo. Ve 25. min. si domácí celek vypracoval první vyloženou šanci, když Kudrna nahrál volnému Škvrňákovi, jenž však sám před Kasabovem v koncovce zklamal. Ve 35. min.se do šance dostal Fidra, ale Kasabov míč srazil na roh. Místo očekávaného vyrovnání tak přišel trest na druhé straně, když se minutu před přestávkou prosadil hlavou Rompotl - 0:2.

Po přestávkové bouři v domácí kabině se očekával obrat ve vývoji utkání, ale v koncovce to domácím prostě nevycházelo. V 56. minutě se v šanci ocitl Jeřábek, ale jeho střelu z otočky Kasabov vyrazil. Za dvě minuty pak rychlý brejk hostů, chyba Tischlera u postranní čáry a následný jeho faul na Víta ve vápně, znamenal pokutový kop. Ten sám postižený Vít bezpečně proměnil a upravil skóre na 0:3. V poslední půlhodině sice domácí dobývali branku soupeře, ale marně. Závěrečný tlak domácích již ke gólu nevedl. Náchod tak vrátil Pardubicím podzimní prohru 0:5 ze svého hřiště. Prohra samozřejmě domácí tým mrzí, ale žádná dopad na vývoj soutěže nemá.