Jak se vám líbila soutěž?
Vyhlášení fotosoutěže mě zaujalo. Po přečtení témat jsem otevřel svůj fotoarchiv, který souvisí především se zápasy TJ Sokol Roveň. Odeslal jsem snímky do témat  tým, rozlučky, mazlíčkové, dresy, hospoda a trénink. V prvních dvou kolech jsem se do užšího výběru pro hodnocení čtenářů nevešel. Ve třetím kole (mazlíčci) jsem si myslel, že bude celkovým favoritem Pepův pejsek, co měl žízeň jako on… Bohužel, dostal všeho všudy třicet hlasů.

A co byste naopak změnil?
To s tím souvisí. Mé rozčarování přišlo s tím, když jsem zjistil, že hlasovat lze opakovaně z jednoho média po celkem krátkých intervalech.

Jak se vám líbí témata, jaká byste přidal vy?
Témata byla dobrá. Asi bych vynechal téma dovolená. Dalších lze určitě vymyslet spoustu, např. fotbal nemá logiku, nejoriginálnější fanoušci, fotbalová kabina, náš oblíbený rozhodčí atd.

Vyhrál jste s fotkou nejlepší hospůdka. Proč jste se rozhodl zrovna pro tuto?
Tak to je právě ono. Vybral jsem pro širší veřejnost nekonkrétní dveře jedné z pražských hospod. Řada mých přátel a kamarádů však věděla, že za těmito dveřmi se skrývá krásná fotbalová hospoda, ve které jsme něco prožili. Jmenovat jí nebudu, nejsem s majitelem domluven, zda o reklamu stojí. No a kamarádi, známí a jejich příbuzní a jejich známí hlasovali a hlasovali. Celkových 1400 hlasů bylo neuvěřitelných, všem kdo hlas připojili, patří můj dík.

Snímek je sice netradiční, ale nijak nedokresluje prostředí hospůdky. Čekal jste, že s ním vyhrajete?
Musím sportovně přiznat, že soupeři měli obrázky hezčí. Nicméně se stali obětí nastavených pravidel s umožněným opakovaným posíláním hlasů. No a asi dostatek klikařů nesehnali. Třeba to organizátoři příště změní, já s tím určitě problém mít nebudu. Naopak…

Můžete popsat váš vztah k fotbalu i Deníku?
Pardubický deník odebíráme v rodině spoustu let. Každodenně. Aktivně jsem hrál fotbal u nás v Rovni, nyní chodím i jezdím pravidelně na zápasy TJ Sokol Roveň. Vedle toho občas do Holic, Moravan, Pardubic či Hradce Králové. Fandím Slavii Praha, ale i všem týmům, ve kterých hraje Honza Shejbal z Dolní Rovně, tzn. aktuálně v FK Teplice. Něco málo o fotbale vím, proto hraji pravidelně TIP ligu Pardubického deníku, přestože například kurzové sázky jsem nikdy nevyhledával.

Už jste s Deníkem někdy vyhrál nějakou cenu?
Daří se mi v TIP lize. Vyhráli jsme první ročník soutěže družstev. Teď za jaro jsem byl nejlepší i v jednotlivcích. Dokonce jsem jako krajský vítěz vyhrál vstupenky na říjnovou kvalifikaci ČR – Anglie, což je super cena! Dost často se někdo z našeho týmu umístí v první jedenáctce.

P.S. Jaromír Pýcha se prosadil i v posledním kole fotosoutěže (nejvtipnější trénink). Obsadil druhé místo s fotkou z prvního letního tréninku TJ Sokol Roveň. Za odměnu dostane sud piva.