V lepším rozpoložení do zápasu půjdou Jihočeši, kteří hráli minulé utkání již v pátek. Na domácím hřišti se rozhodli promluvit do postupové tajenky, když obrali o body jednoho z uchazečů o vstupenku do Synot ligy. Se Znojmem na Střeleckém ostrově prohrávali po prvním poločase 0:2, ale po přestávce dokázali vyrovnat.

Naopak pro Pardubice nemohl zápas v Opavě skončit hůře. Východočeši inkasovali rozhodující branku až ve třetí minutě nastavení. Byla z toho třetí prohra v řadě.

I dnes proti Dynamu se budou muset Pardubice obejít bez Jeřábka s Řezníčkem, kteří se přidali k dlouhodobě zraněnému Kopřivovi na marodku. „Když vypadnou dva hráči ze základní osy týmu, tak je to citelná ztráta. Na druhou stranu bych řekl, že jsme se v Opavě s jejich absencí dokázali celkem vyrovnat a měli jsme tam bodovat," uvedl po sobotním duelu brankář Milan Knobloch.

Dnes je hlavním pardubickým cílem ukončit nepříznivou sérii. „Dostat gól v poslední vteřině je to nejhorší, co se může stát. Možná je trochu plus, že zápasy jdou teď takhle rychle za sebou. Musíme se koncentrovat na Budějovice a hlavně to zvládnout bodově," uvědomuje si Knobloch.

„Během dvou dnů jsme se zaměřili hlavně na regenaraci. Na tu měli Budějovičtí o den více. Hrajeme doma, proto chceme určitě vyhrát," říká před dnešním duelem trenér Jiří Krejčí.

České Budějovice loni skončily v Synot lize na posledním místě a znovu sestoupily. Na podzim Dynamo získalo jen 14 bodů a prakticky celou sezonu se nedostalo v tabulce před Pardubice. Momentálně na ně ztrácí tři body.

V zimní přípravě se do kádru Dynama probojoval pardubický odchovanec Milan Ujec. Ten na sebe na podzim upozornil patnácti vstřelenými góly v dresu divizních Živanic. Pak zamířil do FNL, kde se již jednou střelecky prosadil.

„V Pardubicích se nikdy nehraje moc dobře. Ale doufám, že to bude lepší už jen z toho důvodu, že se hraje v 17 hodin. Rozhodně lepší začátek než dopoledne," řekl pro klubový web obránce Michal Klesa.