Vážení fanoušci, pohodlně se posaďte a nechte se obsluhovat. Vařit bude FK Pardubice a jeho soupeři. A fotbalové jídlo by mělo býti chutné. V sobotu totiž zavítá na stadion vedoucího mužstva ČFL druhý tým loňského ročníku z Mladé Boleslavi. Neděle zase bude patřit divizi a střetu béčka s průběžně druhým Ústím nad Orlicí. Takže samé delikatesy… A pokud si dobře pamatujete v prvním domácím střetnutí první tým Pardubic přichystal Chomutovu šest „knedlíků“.

ČFL: FK Pardubice B (1. místo, 9 bodů skóre 9:4) – FK Mladá Boleslav B (11. místo, 3 body, skóre 3:4).

Hraje se v sobotu od 10.15 hodin.

Rezerva prvoligového týmu v letošní sezoně venku ještě nevyhrála. Po prohře na půdě silného Písku nestačila ani na nováčka z Letohradu. V obou případech inkasovala dvě branky. A dohromady vstřelila jedinou.

„Vždy je obtížné odhadnout sestavu rezervních týmů a to je případ také našeho soupeře. Počítám ale, že Boleslav přijede se sestavou podobné té, v jaké se představila ve vítězném utkání doma s Kunicemi. Tedy obohacenou o hráče z ligového týmu. Navíc tomu nahrává skutečnost, že je reprezentační přestávka a první tým našeho protivníka tak o víkendu nehraje. Každopádně musíme počítat s tím, že ať se tak stane nebo ne, dorazí k nám tým s hráči, kteří jsou na tom kondičně výborně. Nečeká nás nic lehkého,“ má jasno pardubický trenér Martin Svědík.
Vrásky na čele mu dělá zdravotní stav některých jeho svěřenců. Především pak toho klíčového.

„V našem kádru máme momentálně poměrně dost zdravotních problémů. Zejména nám bude chybět Rešetár, kterému se ke svalovému zranění přidala i nemoc. Problémy mají i Javůrek, Petrus i Jarosz. A tak jedinou pozitivní zprávou v tomto směru je lepšící se stav Jeřábka. Ten už je zcela fit,“ konstatoval potěšeně Svědík.
Tip Deníku: 1

Divize C: FK Pardubice B (10. místo, 3 body, skóre 4:8) – FK Jiskra Ústí nad Orlicí (2. místo, 9 bodů, skóre 8:4).

Hraje se v neděli od 17 hodin.

Už jsou na to zvyklí… Pardubičtí mladíci podruhé za sebou hrají proti týmu, který neztratil ani bod. Zatímco Kolín měl situaci ulehčenou v tom, že to bylo po dvou kolech, ústecká Jiskra vydržela s čistým štítem už tři dějství. V prvním kole otočila vývoj střetnutí s Trutnovem, když o výhře rozhodla dvě minuty před koncem. Pak zvítězila na hřišti pražské Admiry a naposledy čtyřmi góly srazila jabloneckou zálohu po famózním prvním poločase.

„Chceme navázat na výkon z minulého kola, kdy jsme v Kolíně sehráli dobrý zápas. Jen trocha štěstí nás dělila od bodového zisku. Doufám, že pojedeme na této vlně a budeme úspěšní. Kostru týmu máme pohromadě, i když někteří hráči laborují se zraněními. Musíme si uvědomit především to, že proti Ústí nám průměrný výkon nemůže stačit. Musíme ze sebe dostat více, podobně jako před týdnem,“ ví moc dobře lodivod pardubické rezervy Josef Krupička.
Tip Deníku: 1 

(zz, rk)