Krajské fotbalové soutěže jsou již dohrány, ale divize má ještě na pořadu dvě kola. V nich půjde o hodně. Vedoucí FK Pardubice si bude chtít uchovat podzimní primát, Živanice si potřebují udobřit své příznivce po prohře 2:7 v Dobrovici.

FK Pardubice (1. místo, 34 bodů) – SK Převýšov (15. místo, 10 bodů). Sobota v 10.15, hř. Pod Vinicí). Minulé kolo bylo pro vedoucí tým tabulky přelomové. Svěřenci trenéra Martina Svědíka poprvé v soutěži získali na druhé Měcholupy šestibodový náskok a také v tabulce pravdy jsou na tom lépe. Pardubičtí mají velkou šanci dovršit svoje podzimní tažení a přezimovat na vedoucí příčce tabulky. Musí však přehrát předposlední celek tabulky z Převýšova, který se posílil o třiadvacetiletého Abdouaye Diarri (Pobřeží slonoviny), který přišel z kádru Bohemians a v posledním kole potřebuje obstát v Horních Měcholupech. V minulém kole Pardubice vyhrály v Novém Bydžově 3:1, Převýšov zdolal Ústí nad Orlicí 4:1.

Sokol Živanice (8. místo, 19 b.) – FC Velim (10. místo, 16 b.). Sobota ve 14 hodin. Osmá příčka je magickým umístěním Živanic v letošní sezoně. Doma jsou osmým nejúspěnějším týmem a také bilance na hřištích soupeřů je řadí na osmou příčku. Prohra 2:7 v Dobrovici byla znásobena dvěma červenými kartami. Mocanu dostal jeden zápas stop a gólman V. Černík má zastavenou činnost na tři zápasy. V minulém kole Velim vyhrála v Měcholupech 1:0 a byla to senzace kola. Živanice rozhodně nečeká odevzdaný celek. Napraví si reputaci?