Fotbalový víkend na Pardubicku nabízí řadu zajímavých zápasů. Ten první se odehraje již v sobotu dopoledne Pod Vinicí.

ČFL:

FK Pardubice (2. místo, 12 bodů – FK Chomutov (12. místo, 6 bodů).

Sobota v 10.15, hř. Pod Vinicí.

Nováček ČFL si vede ve třetí nejvyšší soutěži dobře. V domácím prostředí je zatím stoprocentní. Porazil České Budějovice B 4:0, zdolal Liberec B 2:0 a naposledy Karlovy Vary 4:1. Hosté z Chomutova na hřištích soupeřů zatím nebodovali. Na jihu Čech v Budějovicích prohráli 0:2 a v Liberec B 1:2.

V minulém kole však Chomutov prohrál doma s Pískem 1:2 a lze předpokládat, že ztracené body bude chtít získat zpět. Venku se mu nedaří střelecky tak, jako doma, lze předpokládat, že bude Pod Vinicí zatažený do obranné ulity, ale pardubický celek v minulých zápasech prokázal nápaditost ve hře, a tak věřme, že diváci v ochozech svůj tým pořádně podpoří potleskem tak, jako v minulých zápasech.

Pravděpodobná sestava – FC Chomutov: Zaťko - Vait, Hyneš, Sigmund, Strouhal - Čonka nebo Šlachrt, Doksanský, Dolejška, Peterka – Šolar, Smola. Trenér Jiří Černý bude k dispozici i Bartoše, Hraničku, Procházku a Sabadoše.

Výzva fotbalovým fandům, přijďte podpořit pardubický tým, ale znovu raději s půlhodinovým předstihem. Bylo by škoda přijít o první gól, stáním ve frontě na lístek.

DIVIZE:

Jiskra Ústí nad Orlicí(4. místo, 10 b, – FK Slovan Pardubice (13. místo, 3 body).

Sobota v 17 hodin.

Nováček měl v úvodu těžky los, v posledních třech kolech prohrál třikrát za sebou o jediný gól. Nejvíc mrzí domácí prohra s Náchodem 0:1. Tento zápas domácím prostě nevyšel. Domácí uhráli v minulém kole bod v Hradci Králové, ale cena za bod nebyla malá. Cena za bod ale nebyla malá: přetržená achilovka vystavila nadlouho stopku gólmanu Novákovi, na marodce je také štítový záložník Zdeněk Vaňous. Jeho by ale v sobotu mohl nahradit olomoucký Vít Pászto.

Situace na brankářském postu je horší. „Máme dva gólmany na dvě soutěže, musíme tuto situaci řešit. Jak to dopadne, zatím nedovedu říct,“ krčí rameny ústecký kouč. Pardubický Slovan doplatil podle šéftrenéra Jiskry na těžký los. Divizní nováček podle jeho slov kvalitu má a na chvostu tabulky nebude dlouho. „Soupeř má v kádru řadu zkušených hráčů, určitě půjde nahoru. Zápas by se měl hrát na velkém stadionu…“

I. LIGA DOROSTU:

FK Pardubice – FC Tescoma Zlín (so 13.00 a 15.15, hř. Ohrazenice).

Přijďte fandit!!!