FK Pardubice A – FC Velim 2:0 (0:0)

Branky: 65. Kudrna, 87. Fidra. ŽK: 0:2. Rozhodčí: Janíček z Dešné u Dačic (Kotalík, Kramlová). Delegát: Vaniš z Pardubic. Diváků: 200.

Sestavy – FK PCE: Shejbal – D. Hudec, Třešňák, Prorok, Voženílek – Škvrňák (76. Kakrda), Jeřábek, Kudrna, Fidra (90. Hlaváček) – Fikejz, Brychta (82. Petrus).
VELIM: Bezkočka – Mikluščík, Hrabal, Vítek (61. Rössler), Billý (33. Kohoutek) – Marek (46. Brusch), Fořt, Vajgl, Urban – Hrechko, Snop.

Divizní premiéra na stadiónu Pod Vinicí se vydařila. Na ideálním pažitu v krásném fotbalovém počasí domácí udolali Velim 2:0 po hezkých brankách Kudrny a Fidra.

První vzrušení přinesla devátá minuta v níž přízemní centr Fikejze zakončoval na zadní tyči skluzem Škvrňák těsně vedle. Poté se hrálo vcelku opatrně ve středu hřiště a bez šancí. Až ve 28. zahrávali domácí rohový kop, na míč se snažil dostat Fikejz, který byl evidentně držen za dres a následně stažen na zem, ale píšťalka sudího mlčela… Opatrná hra z obou stran byla k vidění i ve druhé půli, ale hosté museli do 61. minuty třikrát nuceně střídat kvůli zraněním a to domácím zřejmě pomohlo. V 65. po rohovém kopu brankář Bezkočka míč vyrazil před vápno, ale přesně ke Kudrnovi, který technickou střelou, na kterou si ale gólman sáhl, otevřel skóre – 1:0. Domácí se poté trochu zatáhli do defenzívy a hosté zlobili, naštěstí kromě střely Snopa, kterou Shejbal chytil si jinou šanci nevypracovali a v závěru přišel pro ně další trest. V 87. totiž dostal hodně prostoru Fidra, který svoji individuální akci zakončil přesnou a utěšenou střelou z dvaceti metrů do šibenice – 2:0. Zbytek zápasu si již domácí pohlídali a tak si v prvním letošním zápase připsali první důležité tři body. U domácích vynikli Kudrna, Hudec a Fidra.