Po roční odmlce se Viktoria vrátila zpět do druhé ligy. A Žižkov si ve Fortuna národní lize vede z trojice nováčků jednoznačně nejlépe. „Na nováčka je dvacet bodů po půlce slušný počin," řekl obránce Pavel Hašek pro web FNL.

Nedělní duel patří do 16. kola a otevře tak druhou polovinu sezony. Ve vzájemném utkání v srpnu byli úspěšnější Pardubičtí, kteří na svém hřišti vyhráli 2:1.

„Narazíme na zkušené mužstvo, které dělá výsledky hlavně doma. Tam mají velkou sílu," uvedl pardubický trenér Jiří Krejčí. Žižkovští ze sedmi domácích zápasů čtyřikrát vyhráli a třikrát hráli nerozhodně.
O gólovou produkci Žižkova se starají především Tomáš Dočekal a Vojtěch Engelmann, kteří zaznamenali pět zásahů.

„Mají dobře poskládaný tým. Ať už je to Hašek, který se v poslední době rozehrál do dobré formy, nebo útočník Dočekal. Takovou duší týmu je Podrazký, chytrý a konstruktivní hráč," dodal Krejčí na adresu soupeře.
Pardubice chtějí navázat na výhru nad Vítkovicemi. „Samozřejmě, chceme bodovat jako pokaždé. Uvidíme, jaký výkon v neděli předvedeme," doplnil Krejčí.

Ten by měl mít k dispozici všechny hráče, kteří nastoupili od začátku utkání proti Vítkovicím. Drobné zdravotní problémy se vyskytly jen u Jedličky a Kima, kteří nenastoupili ani ve čtvrtek za rezervu. Tu naopak posílili Řezníček, Fousek či Zavadil.

V případě úspěšného výsledku se mohou Pardubičtí před zimní přestávkou posunout na dvanáctou pozici a přiblížit se středu tabulky. O tom se rozhodne v neděli.

FNL: FK Viktoria Žižkov – FK Pardubice (neděle 20. listopadu v 10.15).