Postupová pohárová naděje se pro všechny tři zástupce Pardubicka rozplynula. Z kola ven je i sousední Chrudim a také Ústí nad Orlicí. Jenom v Letohradě se mohou těšit na prvoligový Jablonec.

Rekordní návštěva

V Živanicích přišlo na duel s Hradcem (2:3) přes osm set diváků. Ti, kteří fandili domácím, tajně věřili v senzaci, hradečtí fandové si zase přišli zkontrolovat povinné vítězství. Role vysokého favorita Hradci seděla, přesto však s divizním nováčkem měl víc práce než se všeobecně čekalo.  V týmu Votroků zaujal svým výkonem devatenáctiletý hráč Pavel Dvořák, který vstřelil dva góly, na jeden přihrál a pro své spoluhráče připravil další dvě slibné střelecké pozice. V domácím celku poprvé oblékli živanický dres gólman Vojtěch Černík (odchovanec Vysokého Mýta – naposledy Náchod), Pavel Vrba (FC Slovácko), Jiří Černohubý (návrat ze zahraničního angažmá), Lukáš Kopřiva (FK AS Pce, Slavia Praha), Lukáš Moravec (FK AS Pardubice).
Favorit z Hradce Králové od počátku získal převahu , kterou korunoval vedoucím gólem Dvořáka, který zužitkoval centr Svobody. Domácí ohrozili do té doby branku soupeře jedinkrát – to Hrmo napřáhl, ale Lindr se překvapit nenechal. Po vedoucím gólu jako když utne, žádné další šance se nerodily. A tak jako blesk z čistého nebe ve 36. cetr Černohubého usměrnil do hradecké sítě Jůn a obránce Chlebou na brankové čáře již pohromě nezabránil. Jenže Hradečtí se čtyři minuty před přestávkou uklidnili, když volej Černého jim zajistil opětovné vedení. Po změně stran v 58. minutě Hrmo našel ve vápně volného Kopřivu a ten hlavou napříč brankou trefil míč nádherně – 2:2. Trenér Oldřich Machala na hradecké lavičce znervózněl, sáhl k dvojnásobnému střídání, pobízel svoje svěřence k vyšším obrátkám.

Nakonec 21 minut před koncem pustil sudí Drábek, jasný faul na Vrbu a hosté díru v živanické obraně využili ke vstřelení vítězného gólu Dvořákem. Domácím chyběla útočná síla, přes veškerou snahu si vyloženou šanci na gól vypracovat nedokázali. Lichotivá jednogólová prohra však nemůže být zklamáním. Rozdíl mezi oběma týmy byl sice zjevný, ale jednoznačná záležitost to nebyla. V Živanicích se již všichni těší na divizi. Příští neděli si na tamní pažit pozvali Viktorii Žižkov B (so 17). Divizní premiéru mají Živanice v Chrudimi s tamním AFK 9. srpna (so 10.15).

Holice Spartu neuvidí

Šest stovek diváků, kteří se těšili na postup a zářijové utkání s pražskou Spartou, odcházelo zklamáno. Domácí přitom dokázali za stavu 0:1 skóre otočit, jenže nepohlídali rychlíka Otradovského a v 89. Míl dělovkou do růžku rozhodl o postupu Králova Dvora (2:3).

Hned v první minutě připravili domácí svým příznivcům nemilé překvapení – T. Otradovský se po průniku nemýlil a otevřel skóre duelu. Holice však ihned vyrovnaly, když stažení Bučka potrestal z poku tového kopu D. Velinský –1:1. Brankostroj z úvodu se poté zadrhl, vzruch přinesl až únik Kaňkovského a Bučkova dorážka a na druhé straně pohotový zákrok Svobody proti dorážce Brendla, jemuž nahrával Kilevník. Ve 35. Novák fauloval Bučka a z přímého kopu T. Jedlička probudil pavouky, kteří se během letní pauzy stihly usídlit v šibenici Vočkovy branky – 2:1. Po přestávce postupně sílila ofenzíva Dvora, navzdory zranění kapitána Krále, který má zlomený kotník hosté vrhli všechny síly do útoku a dočkali se obratu. V 62. Míl uvolnil Otradovského, ale střela dvorského útočníka se s pomocí Svobodovy teče odrazila od tyče zpět do hřiště. Vzápětí hořelo na holické straně znovu, když po spolupráci stejné dvojice znovu Otradovský trefil břevno. V 71. už ale uspěl, když se přehnal po pravé straně a podél Svobody trefil přesně po zemi ke vzdálenější tyči – 2:2. V 82. hlavičkoval Ráliš sice efektně, ale pouze do středu branky, kde stál připravený Vočka. Když už se schylovalo k penaltám, nedokázali Holičtí zastavit Míla a ten z obtížné pozice trefil přesně – 2:3. Domácí příznivci se již těšili na penalty, ale nakonec pocítili dokonalý mat… Pohár je však již minulostí, divize klepe na dveře. V sobotu 9. srpna přijede do Holic divizní nováček Horní Měcholupy (17).

(Jaroslav Mach, Lukáš Neumann)