Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

'Postup byl nad plán, je ale zcela zasloužený'

Pardubicko - Trenéři v nejnižší krajské soutěži se naposledy vrátili k uplynulé sezoně. Všichni kormidelníci se museli vypořádat se stejnými „nástrahami“

21.7.2011 2
SDÍLEJ:

Fotbal - Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Jako expres, který nestaví… Pardubické céčko se premiérově objevilo v I. B třídě. S nadsázkou se dá říci, že ho to v nejnižší krajské soutěži moc nebavilo. Ze druhého místa totiž opět postoupilo. Ani ostatní zástupci Pardubicka se v „chrudimském“ bludišti neztratili.

Uplynulou sezonu zhodnotili trenéři:

František Kovárník (Pardubice C – 2. místo),
Jiří Zackl (Rosice – 5. místo),
Josef Jílek (Holice B – 8. místo),
Miroslav Vaněk (Horní Jelení – 9. místo).

1. Jak jste spokojeni s průběhem sezony z pohledu vašeho týmu?

Kovárník: Spokojen jsem nad míru. Vždyť se jednalo o naší premiérovou sezonu v I. B. třídě a hned jsme postoupili do I. A třídy. Sice to bylo ze druhého místa, ale na to se za chvíli nikdo ptát nebude.

Zackl:
Oddílovou dohodu skončit do pátého místa jsme splnili, takže převládá spokojenost. Přesto byl bych špatný trenér, kdybych nechtěl skončit na vyšších příčkách. K tomu jsme měli nakročeno po podzimní části, kterou považuji za obzvláště vydařenou. S jarem ale už tolik spokojený nejsem. Naštěstí jsme měli po podzimu nahráno, takže jsme odvetnou část absolvovali celkem v pohodě.

Jílek:
K týmu jsme s kolegou Jirkou Matlasem přišli až v zimě, takže budu hodnotit pouze jarní část. Z ní mám rozporuplné pocity. Sice jsme se poměrně s přehledem zachránili, avšak bodů mohlo a mělo být rozhodně více. Rovněž herní projev nebyl v některých zápasech ideální.

Vaněk:
Předvedli jsme sezonu jako den a noc. S podzimní částí panovala velká spokojenost, zatímco na tu jarní bychom všichni na Jelení nejraději zapomněli. Předsezonní cíl skončit do pátého místa jsme tak splnit nemohli. Těch příčin bylo několik. Celkově hodnotíme sezonu jako neúspěšnou.

2. Očekával jste podobný vývoj soutěže nebo vás něčím překvapil?

Kovárník: Podobný průběh jsem neočekával. Hlavně podzim byl pro nás dost náročný, a to z pohledu prostřídání velkého množství hráčů. Na jaře již ale naše mužstvo mělo svoji kvalitu, proto jsem už nebyl ničím překvapen. Postup byl určitě nad plán, ale z mého pohledu je zcela zasloužený.

Zackl:
Očekával jsem, že se budeme pohybovat ve středu tabulky. Umístění po podzimní části bylo jaksi nad plán. Nakonec ani páté místo není k zahození. Ale znáte to: s jídlem roste chuť. A ta byla po podzimu velká. Překvapil mě fakt, jaký způsobem zapadli do sestavy a vlastně se stali klíčovými hráči mladíci.

Jílek:
Nemilým překvapením pro mě byla zejména naše vystoupení před domácím publikem, když jsme s výjimkou na jaře velmi špatně hrajících Prachovic, doma nikoho neporazili. Vybojovali pouze tři remízy. Je sice pravda, že se nám mnohem lépe hraje venku, avšak výše uvedená bilance je tristní.

Vaněk:
Po podzimu to bylo v pořádku. Přesně tak jsme si to v klubu představovali. Ovšem to, že na jaře nedokážeme vyhrát a dostaneme se do bojů o záchranu, to nás v zimní přestávce ani nenapadlo. Naštěstí v těch důležitých chvílích jsme zabrali a bojům o holé bytí jsme se rychle vyhnuli. Také mě překvapila naše velmi chabá koncovka.

3. Co vás během sezony potěšilo a co vás naopak zklamalo?

Kovárník: Nejvíce mě potěšilo, že se v jarní části sezony podařilo sestavu stabilizovat a změn provádět co nejméně. Pravidelně se střídali pouze brankáři, ale to byla dohoda. Musím pochválit také spolupráci s ostatními klubovými trenéry. Každý čtvrtek jsme se sešli a domluvili se na využitelnosti hráčů pro céčko. Chtěl bych poděkovat Martinu Svědíkovi, Josefu Krupičkovi a Jirkovi Krejčímu za velmi dobrou spolupráci bez které by náš „Celtic“ prakticky nemohl existovat. Zklamán jsem byl přístupem některých mladých hráčů.

Zackl:
Potěšila mě celá podzimní část. Soupeře jsme přehrávali, což se projevovalo i na skóre. Prezentovali jsme se atraktivní útočnou hrou. Náš fotbal se musel líbit. S tím souvisí fakt, že se rychle podařilo zapracovat do sestavy mladé hráče. Velmi rychle se sžili s mazáky a vytvořili jsme kompaktní tým. Naopak zklamání bych si zase nechal na jaro. Tam jsem moc radosti nezaznamenal. Vše začalo změnami v zimní přestávce. Odešel režisér hry Pavlíček a tím se narušila celá kostra týmu. Do toho se přidala zranění, maturity. Kluci nemohli trénovat, neměli naběháno, a to se projevovalo na jejich výkonech. Jelikož rosický klub nemá béčko, museli jsme si pomoci z vlastních zdrojů. Ne vždy se to podařilo.

Jílek:
Velmi mě potěšila skutečnost, že se podařilo přivést a zabudovat zpět několik holických hráčů, kteří dříve neměli z různých důvodů zájem u nás hrát. Rovněž spolupráce s áčkem, na kterém jsme na dvou až třech postech závislí, fungovala bez problémů. To také nebylo v minulosti v Holicích úplně běžné. Zklamáním naopak byla naše nekoncentrovanost v závěru některých zápasů, která nás stála mnoho bodů.

Vaněk:
Největší radost mi udělala skutečnost, jak se nám podařilo zapracovat do týmu mladé hráče. Po přechodu z dorostu se velmi rychle adaptovali v mužském fotbale. Na podzim mě potěšilo, jaký jsme předváděli fotbal. Až na branky to nemělo chybu. A to jsem se dostal ke zklamání. Tím byla naše střelecká produkce. Už na podzim to nebylo nijak zázračné a na jaře se naše střelecká krize ještě prohloubila. Bylo to i tím, že elitní útočník Dědič odešel do vyšší soutěže. Přitom ve většině zápasů jsme se soupeřem sehráli minimálně vyrovnané partie.

4. Který zápas považujete za nejvydařenější a také za nejhorší?

Kovárník: V jarní části jsme prohráli jen jednou a náš výkon v Kameničkách patřil mezi špatné. Totéž se dá říct o domácím utkání s holickou rezervou. Naopak základ k postupu byl dán obrácením výsledku doma s AFK Chrudim B. Velmi dobře jsme zvládli také domácí utkání s Prosetínem.

Zackl:
Nejvíce se nám vydařily zápasy, kdy jsme vyhráli o pět gólů. Tím úplně nejlepším utkáním byla naše podzimní výhra 7:0 v Holicích. Klidně mohla být dvouciferná. Nejvíce jsem měl hlavu v dlaních po našem domácím vystoupení těsně před koncem sezony. To jsme prohráli 2:3 a náš výkon byl slušně řečeno lajdácký.

Jílek:
Mohlo by se zdát, že nejlepší zápasy jsou ty, ve kterých se nastřílí nejvíce gólů. Pro mne je však mnohem cennější, pokud mužstvo zvládne velmi těžké utkání. Nejvydařenějším zápasem bych tedy jmenoval naše vítězné utkání v Bítovanech, remízu na půdě silného pardubického céčka a pokud si odmyslím poslední vteřiny, tak také nešťastnou prohru v Rosicích. Zklamáním byl určitě Zámrsk, který však výrazně posílil a my s ním nedokázali v zápase udržet krok. Avšak možná ještě větším zklamáním byl pro mne náš výkon v Ronově, kde toho domácí moc nepředvedli, avšak na nás to stačilo.

Vaněk:
Za nejvydařenější považuji podzimní domácí střetnutí s Prosetínem. Jednoho z adeptů postupu jsme přehráli. Radost všem udělala i výhra v derby s holickým béčkem, kdy jsme otáčeli nepříznivý vývoj. Na jaře nás uklidnila vysoká výhra doma nad Prachovicemi a také s Ronovem. Naopak nejhorší utkání jsme si prožili v jarní části na SK Chrudim. Pět minut před koncem jsme vedli o dva góly a pak se ještě strachovali o bod. Doma jsme zase rychle vstřelili dvě branky odevzdanému béčku Hlinska a nakonec prohráli 2:5. Podzimní výprask na umělé trávě AFK Chrudim B také zabolel.

5. Které hráče můžete pochválit a od koho jste očekával více?

Kovárník: Pochvalu zaslouží brankáři L. Zavřel a Žák, oporou zadních řad byli Novotný, Konvalina, Hlaváček, v záloze tvrdili muziku V. Zavřel, F. Uhlíř a střelecky disponovaný Ryba, v útoku pak Jeřábek II. Více jsem očekával od Javůrka, Chovance, Berana, Peška a obou útočníků Rydvala s Vágnerem.

Zackl:
Pochvalu si zaslouží všichni mladí hráči. Konkrétně Peterka, Mráz, Dominik Rousek a Záruba. Více jsem čekal od Záveského, Horyny a také Koukala. Tomu se dařilo pouze do zranění.

Jílek:
Pochválit musím všechny hráče, neboť nikdo vyloženě nezklamal. Výraznou posilou byl vždy z áčka Molek. Velmi dobré zápasy měli také Flachs, Zběhlík, Hrubý a Šolta.

Vaněk:
Chtěl bych vyzdvihnout mladé hráče jako Štěpánka, Šubrta, Maixnera a Cacha. Z těch zkušených hrál celou sezonu dobře Pecivál. Naopak za svými výkony zaostával Michalek, jehož výkonnost v uplynulé sezoně výrazně stagnovala. Za očekáváním byl také Kaňkovský.

ZDENĚK ZAMASTIL
LUKÁŠ OUŘEDNÍK

21.7.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci 14. pluku logistické podpory vyrazili za školáky do Dolní Rovně a Rosic u Chrudimi.
11

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Tendr na stavbu dálnice D35 k Vysokému Mýtu finišuje

Pardubicko - Z hlediska předvolební kampaně s křížkem po funuse, totiž v pátek v první den voleb otevře pardubické Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obálky s nabídkami stavebních firem na stavbu prvních dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem k Vysokému Mýtu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení