Zdá se, že nastává ten pravý čas. Už v loňské sezoně se Lány na Důlku pohybovaly v popředí tabulky, nicméně na suverénní Přelovice neměly.
Po deseti kolech té letošní soutěži šéfují a jediným vážnějším konkurentem v jarním boji o postup se jeví Rohovládova Bělá.

„Jdeme zápas od zápasu. Pokud se naskytne šance postupu, rozhodně se jí nevzdáme,“ poznamenal lánský gólman Zbyněk Jirouš.
Tento matador pamatuje světlé i tmavé chvíle lánského fotbalu. Před sezonou ho i přes pokročilejší věk oslovil celek z krajské I. A třídy. Odešel na hostování, ale v průběhu měsíce září se vrátil domů.

„Na gólmanské pozici se ve Valech vytvořil přetlak. Nechytal bych,“ ví své Jirouš.
V lánské brance zaujal jeho post Pavel Letko. Za spolehlivou obranou si vedl více než dobře. Ve třech zápasech inkasoval jedinou branku.
V prvních dvou kolech letošního ročníku však nebylo vedení do zpěvů. Ani jeden ze zmíněných brankářů nebyl k dispozici, a tak mezi tři tyče musel hráč z pole.

„Pozoroval jsem to z dáli. Brankářské řemeslo si osahali Milan Tomiška a Michal Miřejovský. Oba dva dostali po dvou gólech,“ přiblížil peripetie zkraje sezony Jirouš.

Zkušenější z lánské dvojice po svém návratu z hostování kapituloval dvakrát, když nastoupil v pěti zápasech. V minulém kole lovil míč ze sítě poprvé před svými diváky. „Rezerva Srchu nás notně potrápila. Ve druhém poločase jsme otáčeli stav 0:1,“ vrátil se k utkání Zbyněk Jirouš.