Jedna výhra zastaví sešup tabulkou. Navíc odpálí od Pardubic poslední čtyři týmy Fotbalové národní ligy.

Sobotní zápas s Třincem bude extrémně důležitý.
362 minut nedaly Pardubice gól. Třikrát po sobě doma nevyhrály. Třinec se ale zasekl už v srpnu, od té doby přidává do tabulky maximálně remízy. „Potřebujeme nějakou bramboru, pak to snad půjde," komentuje gólové strádání PETR KUDRNA (25), jeden z nejzkušenějších hráčů v extrémně mladém kádru Východočechů.

Berete Třinec jako klíčovou bitvu podzimu?
Bylo by zbytečné se takovými myšlenkami dostávat pod tlak. Je to normální domácí zápas a ty nám moc nejdou od začátku sezony. Musíme se soustředit hlavně na to, abychom konečně na svém hřišti vyhráli. Na nic jiného.

Chápu, ale teď vás čeká Třinec, za týden Kolín. Dvě výhry by se rovnaly klidné zimě, dvě porážky černým myšlenkám, že na jaře budete hrát o záchranu…
Bavím se o tom, měli jsme před Olomoucí takovou promluvu, že nás do konce čekají čtyři zápasy a je potřeba z nich ukrojit co nejvíc bodů. Z Olomouce bychom brali i jeden, ale bohužel se to nepovedlo. Teď přicházejí soupeři, co se motají kolem nás. Víme, že Třinec potřebujeme porazit, důležitý zápas to je. Ale zápas podzimu? Máme mladé mužstvo, nepotřebujeme se strestovat ještě tímhle.

Třinec nevyhrál od konce srpna, mohli byste být na hřišti sebevědomější?
Kdo ví. Moc dobře víme, v jaké je situaci, takže těžko sem přijede hrát nějaký otevřený fotbal. K nám ostatní týmy jezdí s tím, že zalezou. A u něj tohle bude platit několikanásobně. Pro Třinec by měla velkou cenu i plichta 0:0, budou věřit na nějakou standardku, brejk… Je to hrozně ošidné. Uděláte blbý faul, dostanete gól a je zle.

Jak vlastně vypadala ta promluvě před Olomoucí?
Ne, že bychom na sebe křičeli, ale přišla chvíle, abychom si vysvětlili nějaké věci. Je potřeba poslední zápasy nějakým způsobem zvládnout. Končit podzim s 15 body by fakt ideální nebylo. Dostat se na 21 bodů, byli bychom na tom samém, co loni. Ale já vím, jsou to jen hezké řeči. My to musíme v sobotu ukázat tam (kývne směrem ke hřišti).

Po minulé domácí porážce s Táborskem byl kapitán Jan Jeřábek hodně rozladěný, že vám v soubojích každý naloží. Byl v odolnosti znát posun už před týdnem v Olomouci?
U takových týmu se hraje trošku jinak. Krásný stadion, diváci a tyhle silné týmy se prezentují doma otevřeně, chtějí vyhrát a my předvádíme hru, co u nás předvádějí soupeři. Jsme v bloku, posouváme se… Tam to nebylo tolik o té zarputilosti, zase tolik soubojů v Olomouci neproběhlo. Zlepšení se ale podle mě dostavilo, ona si vytvořila víc šancí, ale my měli něco v závěru, mohli jsme mít penaltu, ale nepískala se… Máme se od čeho odrazit.

Jestli dovedete přitvrdit se pozná až v sobotu proti Třinci?
Přesně tak. Potřebujeme hlavně větší důraz ve vápně, abychom dali konečně gól. Chce to nějakou bramboru, donést míč do branky na prsou, jakkoliv ho tam dostat, dotlačit třeba se dvěma hráči.

Pak si vepředu začnete zase věřit?

Myslím si to. Pak to tam zase začne, podle mě, padat. Důraz musí být ve středu pole, ale i právě v tom vápně, v náběhu, ve všech těch různých strkanicích.

Jakou čekáte na domácím zápase návštěvu?
Nedovedu odhadnout, čtyři sta, pět set? Pro nás by bylo dobrý, kdyby bylo plno, ale myslím, že výkony v domácích zápasech jsme asi moc lidí nenalákali. Čekám spíš chladnější atmosféru, že se lidi budou asi jenom dívat. Tím nemyslím fanklub, ten je slyšet vždycky, byl za námi i v Olomouci.

Na Táborsko, jeden z nejlepších týmů soutěže, dorazilo jen 500 fanoušků. Ubývá jich. Teď to bude nejspíš ještě horší…
Bohužel, je to úměrné s výkony. Minulý rok na podzim se nám doma dařilo, i úvod do jarní části jsme měli dobrý. Vznikl pak ještě jeden fanklub, překřikovali se, fandili… V tom se hraje skvěle. Přidávali se i ostatní lidi, tribuny tleskaly. Na atraktivnějšího soupeře přišlo skoro tisíc lidí. Říká se mi to těžko, ale teď se není čemu divit, že nechodí.