Proti Karlovým Varům bylo obzvlášť důležité vstřelit rychlý gól, a to s ohledem na pohárový zápas, ve kterém vaši svěřenci nechali na trávníku mnoho sil. Byl to váš plán?

Ano. Do zápasu jsme šli s jasným cílem. Chtěli jsme na Vary vlétnout a nějakým způsobem se pokusit vsítit branku. Nešlo na nic čekat, protože nám skutečně mohly síly ubývat. Záměr se nám podařil a pro mančaft to byla obrovská vzpruha. Soupeř sice působil unaveným dojmem, ale každopádně je to trénované mužstvo a já nechci nijak snižovat výkon svých hráčů. V první půli jsme hráli opravdu s velkým nadšením a místo tři gólů jsme jich mohli dát klidně sedm.

Berete mi to z úst. Váš tým častokrát v zápase soupeře učebnicově přečíslil, s tím můžete být velmi spokojený, ale to využívání šancí…

S tím to nešvarem se potýkáme už od divize. Důležité je, že si šance vypracujeme. Samozřejmě, že v některých zápasech na to doplácíme. Mám na mysli v poháru Slavii nebo minulý týden na půdě Písku. Příležitostí jsme si vypracovali minimálně. No a když jsme je nezužitkovali, nastal problém. V obou případech jsme prohráli 0:1, takže stačilo využít alespoň jedinou. Vzhledem k tomu, že proti Karlovým Varům jsme proměnili hned tu první, utkání se vyvíjelo v náš prospěch. S prvním poločasem jsem byl velmi spokojen.

Pozorný divák si jistě všiml, že zatímco v první půli jste táhli drtivou většinu akci po pravé straně, tak po přestávce jste se přeorientovali na levou. Jednalo se o záměr?

Ano. Když máte v týmu takového hráče, jakým je Lukáš Rešetár, tak se dá očekávat, že si soupeři na jeho stranu budou dávat větší pozor. Proto jsme se snažili ze začátku více hrát po pravé. Záměr to nebyl, protože já požaduji po hráčích, aby byly obě strany aktivní.

Poprvé v sezoně jste doma inkasovali. Stalo se tak po trestném kopu, tedy situaci na kterou jste hráče několikrát upozorňoval…

Karlovy Vary mají tyto situace vypilované. Navíc trestné kopy zprostředka se hrozně špatně brání. Karel Tichota to kopl velmi precizně a pak stačí, když vás na vápně předskočí hráč a míč lehce lízne, je zle. Každopádně je to pro nás poučení do dalších zápasů.

Jak hodně velkým vysvobozením byl pro vás čtvrtý gól, který definitivně zlomil snahu hostujícího týmu?

Byl stejně důležitý jako ten první. Přesto si nemyslím, že by nás soupeř ve druhé půli nějak zlobil. Za stavu 3:1 by byl zápas malinko otevřenější, ovšem myslím si, že bychom si vedení pohlídali.

Právě ta čtvrtá branka rozhodla o tom, že se nemusíte nějak extra zaměřit na obranu a můžete dohrát zápas na vlastní polovině.

Ano to je pravda. Kluci hýřili aktivitou až do závěrečného hvizdu.

Nevím jak vy pane trenére, ale já ani diváci nepozorovali na vašich svěřencích žádnou únavu…

Já jsem z toho překvapený. Na druhou stranu máme natrénováno. To spíše jsem měl strach, aby z důvodu únavy se nevyskytly nějaké zdravotní problémy, Utkání jsme zvládli fakt dobře.