Ofenzivní hráč Starého Hradiště se zaměřil na sudé trefy. Ve 21. minutě zvyšoval na 2:0, gólem do šatny ve 45. minutě na 4:0 definitivně sebral soupeři šanci na zvrat a v 82. minutě pečetil tenisovou výhru svého týmu 6:0.

Klubová kasa Starého Hradiště pořádně nabobtná.

„Žádnou taxu stanovenou nemáme, ale přihodím pětistovku, aby bylo na zabíjačku. První hattrick v chlapech je první hattrick.“

Hradiště vyšlo v prvních dvou kolech nové sezony naprázdno, a tak se zahýbalo s jednotlivými posty.

„Většinou nastupuji v útoku. Jenže teď mě trenér dal na pravou zálohu. Takže jsem lítal tam a zpátky,“ vysvětluje mladý hráč.

Jak se ukázalo, tah to byl vydařený a Blažek si na sebe ušil bič. Aby se ještě na hrot vůbec někdy vrátil… Ze středové formace vyrážel k nebezpečným atakům.

„První gól jsem dával z hranice velkého vápna levou nohou, přestože jsem pravák. Při druhém jsem byl u míče dřív než do hloubi pole vybíhající brankář. Oběhl jsem ho a obránce už mě nedostihl. A třetí jsem vstřelil také levou novou po náběhu do šestnáctky a přesné přihrávce,“ popisuje fotbalista, který má nejraději samostatné úniky a střely po zemi na zadní tyč.

„Spoléhám hodně na rychlost a důraz. Naopak potřebuji ještě vytříbit techniku. Také musím zapracovat na hře hlavou. Občas se snažím hlavičkovat, ale není to žádná sláva,“ přiznává.

Pro utkání se soupeřem z okolí měl zvláštní motivaci.

„Dříve jsme hráli proti áčku Bohdanče v I. B třídě. Navíc tam přestoupil můj kámoš, který je v prvním týmu. No a děda od přítelkyně, která mě ve fotbale podporuje, žije v Bohdanči. Dokonce teď mě i zaměstnává,“ vypočítává, proč musel zazářit zrovna v tomto duelu.

„V kabině už byl velký tlak. Hádali jsme se, výhra už musela přijít. Doufám, že nás nakopne a uděláme šňůru. Cílem pro sezonu je pohybovat se ve středu tabulky. Sehrát se klukama a příští zaútočit na přední příčky. Máme náročného trenéra, který nám dává do těla. Je hodně naštvaný, když prohráváme. Takže musíme vítězit,“ směje se Patrik Blažek.

Kanonýr víkendu

Dospělí – 3 góly

Patrik Blažek (Staré Hradiště) – III. třída, Josef Vrátil – okresní přebor, Jakub Dostál (Horní Ředice B) – IV. třída Holicko.

Mládež –4 góly

Jakub Votava (Paramo Pardubice) – I. třída dorostu, Michal Kobera (Přelouč) – krajský přebor mladších žáků, Tomáš Motal (Býšť) – okresní přebor mladších žáků U13.