Okresní přebor: Elektrárenské derby pro Chvaletice

PARDUBICKO - Po třech kolech zůstal jediný tým, který neztratil ani bod. Jsou jím překvapivě Pardubičky. Ty zatím vůbec nepociťují omlazovací řez. Elektrárenské derby po pauze ovládly Chvaletice.

27.8.2007

Ilustrační fotoFoto: Josef Němec

Tesla C – Libišany 2:2

Ambiciózní nováček záhodil v závěru první půle penaltu a vzápětí inkasoval gól do šatny. Po přestávce však skóre Libišany otočily a o vyrovnání pro změnu usilovala Tesla. Pět minut před koncem ji vytrhl trn z paty Tišl.

Fakta – branky: 44. Suchý, 85. Tišl – 56. Nun, 83. Kornoušek. Rozhodčí: Klempíř. ŽK 2:0. Diváků: 50. Poločas: 1:0. Tesla C: Hála – Táborský, Kruliš, Süttö, Šlégr – Procházka, Práchenský, Fr. Ryba, Tišl – Suchý (86. Sirůček), Kouba (64. O. Horák). Libišany: Vida – Jozíf (46. J. Zadrobílek), Pšondr, Vích (88. Černohorský), Ringel – Straka, Palina, Vydarený, Kurfiřt – Kornoušek, Nun.

Živanice B – Řečany 5:3

Fakta – branky: Hačko a Vohralík po 2, Souček – Grande z penalty, Zollman, Kobera. Rozhodčí: Májek. ŽK 3:1. Diváků: 60. Živanice B: Šváb – Mádr, Čapek, Souček, Čada – Řehák, Vohralík, Pochobradský, Khun – Hačko, Kaderka. Střídali: Mrštík, Peterka, Šimák. Řečany: Cincibuch – Pavel Moravec, J. Křivka, Grande, Kobera – Fíla, Chára, M. Moravec, P. Křivka – Zollman, Blažek. Střídal: Fofoňka.

Chvaletice – Opatovice 5:1

Hosté se sice ujali vedení, ovšem po přestávce zcela odpadli a domácí mezi 65. a 70. minutou rozhodli zápas ve svůj prospěch.

Fakta - branky: 28., 65. a 83. Matoušek, 67. a 70. Novotný – 18. Kulhánek. Rozhodčí: Čapek. ŽK 1:1. Diváků: 60. Poločas: 1:1. Chvaletice: Cincibus – Herman, Sajdl, Hyhlík, Hrbek – J. Kuch, P. Kuch, Jan Brunclík, Havrda – Matoušek, Novotný. Střídal: Vaníček. Opatovice: Dufek – Filipek, Šiška, Fibiger, Vosáhlo – Bidman, Sehnoutka, Maruščák, Novotný – Kuric, Kluhánek. Střídali: Novák, Jičinský, Dařbuján.

Újezd – Sezemice 1:0

Domácí přežili dva sólové nájezdy a udeřili. Sezemice pak nevyužily ani třetí sólo. Újezd v závěru ještě razítkoval konstrukci Levinského brány

Fakta - branka: 54. Doležal. Rozhodčí: Blažek. ŽK 3:2. Diváků: 60. Poločas: 0:0. Újezd: Jandák - Pavel Linhart, Matys, Zima, Milan Beránek – Erban, T. Bendžík, O. Bendžík, Doležal (79. Jiří Petříček) – P. Strnad (61. Vavřín), Petr Mrštík. Sezemice: Levinský - Zd. Plecháček, Kumpan, Blažek, Popilka – Vácha, M. Plecháček (72. Koubek), J. Kašpar, T. Kašpar (77. R. Skutil) – Lába, Bělohubý.

Dašice – Pardubičky 1:2

Omlazené Pardubičky byly lepší i v Dašicích a jejich radost nezkalil ani gól, který přišel pro domácí příliš pozdě.

Fakta – branky: P. Šmejda – Fól, Zemek. Rozhodčí: laik Hubálek z Dašic (Chrudimáci nedorazili). ŽK neměl. Diváků: 20. Poločas: 0:1. Dašice: Metelka – Kašpar, Král, J. Šmejda, M. Hora ml. – Šafář, Šibal, P. Šmejda, Špaček – Zamastil, Paus. Střídal: Jar. Hora. Pardubičky: Maršíček – Ondráček, Knotek, Kudrna, Pech – Mrázek, F. Krejčí, Zemek, Fól – Jelínek, K. Krejčí. Střídali: Kopp, M. Svoboda, Kukla st.

Chvojenec – Lipoltice 4:2

Domácí utekli soupeři o tři góly, ale po dvou „slepencích“ se strachovali o vítězství.

Fakta – branky: 32. a 60. Spěšný, 52. D. Velinský, 88. M. Moravec – 75. Nedvěd, 78. Novák. Rozhodčí: Sponner. ŽK 2:3. ČK 1:1 (85. D. Velinský – 85. Kasal). Diváků: 90. Poločas: 1:0). Chvojenec: Trnka – Faltys, L. Moravec, Silbernágl (28. Spěšný), Kirchner – Burkovič, J. Zbudil, Pařízek, M. Moravec – D. Velinský, Nechvíle (65. Komárek). Lipoltice: Machač – Havlas, Ročín (65. Kasal), Vlasák, Nedvěd – Formánek, Novák, J. Doležílek, Danihelka (47. Kotraš) – Svatoň, Švejda (37. Tamchyna).

Torpedo – Dříteč 4:2

Útočné pojetí obou celků se muselo divákům líbit. Domácí byli přesnější v koncovce.

Fakta - branky: 20. a 42. P. Kaciáň, 36. Koreček, 58. Poláček – 40. a 87. Pallas (1 z pen.). Rozhodčí: Čermák. ŽK 1:0. Diváků: 70. Poločas: 3:1. Torpedo: Novák – Karlík (68. Hurta), Vopršál, Šimonek, Michal Večeřa – Koreček, Kváša, Těšitel, Vrbata (46. Krajhanzl) – Poláček, P. Kaciáň (60. Šváb). Dříteč: Novotný – Vosyka, Haan, Formánek, Morávek – Flídr, Kroupa, Voříšek, Havlíček (80. J. Pithart) – Pallas, L. Pithart.

27.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
Martin Kolovratník kandiduje do Sněmovny za hnutí ANO.

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Kdo se bojí Virginie Woolfové. Jindřiška Janoušková a Josef Pejchal.

Stotisící návštěvník Východočeského divadla je „za dveřmi“

Pardubická univerzita hledá nového rektora. Kandidát je jeden

Pardubice - Akademický senát Univerzity Pardubice bude v úterý volit kandidáta na funkci rektora pro následující čtyři roky. Na funkci je navržen jediný kandidát, vedoucí Katedry fyzikální chemie Fakulty chemicko-technologické Jiří Málek.

Pardubičky to ženou vysoko. U Borku došla trpělivost s tendenčně řízenými duely

Pardubicko - Černý kůň zkrocen. Fotbalové Moravany senzačně vyhrály na půdě druhého celku krajského přeboru. O soutěž níže planou emoce. V Pardubičkách se vaří krev z výkonu sudích v Načešicích. Přeloučský trenér spílá hráčům za odfušovaný zápas.