Pod Vinicí se bude v nové sezoně hrát nejenom ČFL a krajský přebor, ale i I. B třída. Do této soutěže totiž postoupil FK Pardubice C, který vede trenér FRANTIŠEK KOVÁRNÍK

Vedl jste tým, který se stal okresním přeborníkem a postupuje do I.B třídy. Jako trenér asi musíte zářit spokojeností.
Mám radost nejen z postupu C mužstva do krajské soutěže, ale také z faktu, že A tým bude hrát ČFL a dorost nejvyšší soutěž v zemi…

Očekával jste možný postup nebo vás vývoj soutěže spíš překvapil?
Podobný průběh jsem neočekával, ale při kvalitě našich hráčů jsem tušil menší odpor našich pronásledovatelů. Nutno ale říci, že Řečany nás hodně potrápily.

V okresní přeboru vaši svěřenci byli vždy v popředí tabulky, ale letošní zisk 63 bodů a impozantní skóre 123:29, to jsou úctyhodné hodnoty.
Samozřejmě, neskrýváme spokojenost, ale na druhé straně kvalita většiny hráčů nás tak trochu k postupovým ambicím předurčila, prostě se musela projevit. Doma jsme byli hodně silní, kromě úvodníhoho zápasu jara s SK Řečany. Tento zápas jsme na ohrazenické umělé trávě prohráli 0:1. Ale jinak paráda.

Co vás během uplynulé sezony potěšilo a naopak?
Potěšující byl přístup nominovaných hráčů k zápasům a jejich zjevná touha po vítězství.

Který zápas považujete za nejlepší a naopak za nejhorší?
Na podzim se nám nepovedly zápasy v Řečanech a v Pardubičkách, na jaře jsme neobstáli doma s SK Řečany a v Sezemicích. Naopak se nám velice vydařily oba zápasy s Cholticemi.

Které hráče můžete pochválit a od koho jste očekával více? Celkem se v kádru protočilo 54 hráčů…
Je nutno se zmínit o hráčích, na kterých bylo mužstvo postaveno v rozhodujících zápasech, a to byli nestárnoucí střelec František Ryba, Vít Zavřel, Martin Svědík a v jarní části Jirka Pospíšil. Zároveň je nutno poděkovat všem hráčům, kteří se v průběhu sezony v týmu prostřídali a bylo jich opravdu požehnaně. Velkým oživením byli dorostenci, kteří si s předstihem mohli osahat fotbal mezi muži.

Jak hodnotíte spolupráci s A a hlavně B týmem?
Moje spolupráce s Martinem Svědíkem byla velmi dobrá, totéž platí i o trenérech B týmu Hanušovi a předtím Němečkovi.Chválím i spolupráci s Jiřím Krejčím za výpomoc dorostenců.

Plány do nové sezony v krajské 1.B třídě?

Jako nováček hrát ve středu tabulky a hlavně být zálohou pro hráče, kteří nebudou mít herní vytížení ve svých týmech. Závěrem bych chtěl poděkovat všem, zejména akcionářům, kteří nám umožnili hrát vyšší soutěž.

(ašo)