Jejich soupeř si smlsne na papírově velmi silném Písku a povzbuzen přichází do duelu se „Svědíkovým vojskem“. Minulý týden k zápasu takto vyzbrojený dorazil Vltavín a teď jsou na tom na vlas stejně Kunice.

Sobota 16.00:

FK Kunice 8. místo (14 bodů) – FK Pardubice (3. místo, 16 bodů).


Osmý tým tabulky na domácím hřišti nijak nezáří, zatím porazil jen rezervu Českých Budějovic. Jinak rozdává body plnými hrstmi, zato si dovezl body z Jablonce, Plzně a naposledy z Písku. „Kunice se v posledních zápasech zvedají, hlavně hrají výborně do obrany a spoléhají na brejky, což slavilo úspěch v Písku. Ten měl celý zápas převahu, ale Kunice udělaly tři brejky a daly dva góly,“ sledoval nejbližšího soupeře pardubický trenér Martin Svědík.

Právě způsob hry na rychlé protiútoky a vzadu, pokud možno co nejvíc na jistotu, je nejspíš jedním z důvodů, proč to Kunicím na jejich hřišti příliš nejde. „Je možné, že jim to sedí víc venku,“ připustil Svědík. „Ale doma by mohly hrát jinak. Rozhodující bude první gól. Kdo ho dá, bude úspěchu v zápase strašně blízko. Když se do takové výhody dostanou Kunice, jsou vzadu strašně silné,“ upozorňuje pardubický kouč, který už teď v hlavě spřádá myšlenky, jak Kunice zaskočit na jejich menším hřišti.

Ale když pomyslí na základní sestavu, která by měla zítra odpoledne vyběhnout na hřiště, snadné spaní rozhodně mít nebude: „Hudec od minulého zápasu netrénoval, zdravotní problémy měl i David Petrus a těžko říct, jak na tom po náročném futsalovém programu v Chrudimi bude Lukáš Rešetár,“ vyjmenovával Svědík.

Ani si po vítězném souboji s Vltavínem nestačil příliš zkontrolovat, jestli se jeho svěřencům na nohy vrátila pohoda. „Devět kluků z áčka hrálo v úterý za rezervu, takže jsme se sešli až ve středu. Ale kvůli zraněním jsme nebyli pohromadě. Na druhou stranu, každé vítězství povzbudí a kluci určitě moc dobře vědí, že i když jsme vyhráli 4:2, nebylo utkání hlavně v obranné fázi bez chyb,“ zvedá trenér Pardubic varovný prst.