Že dvakrát nevstoupíš do stejné řeky? Vstoupíš, a to i když nechceš. Los krajského přeboru totiž zapříčinil fakt, že Moravany a Holice na sebe znovu narazí v posledním podzimním kole. Stalo se tak i v loňské sezoně a zápas měl pikantní dohru. Moravany tehdy na půdě soupeře překvapivě zvítězily, čímž ho připravily o titul zimního císaře. Rovněž na jaře měly Holice honičku, když u protivníka vyrovnávaly těsně před koncem zápasu.

Druhý šlágr je nasměrován na béčkové hřiště FK Pardubice. Mladíci zítra dopoledne podstoupí bitvu s ambiciozním nováčkem. Slatiňany mají trochu zvláštní motivaci. V této pro ně tak úspěšné sezoně, ještě neporazily za tři body zástupce z našeho okresu. Podobně je na tom juniorka, která může svého soka v tabulce přeskočit.

Zdánlivě lehkou úlohu mají fotbalisté Přelouče, mířící do stánku posledního Letohradu B. Jenže znáte, jak to chodí. Rezerva by chtěla před zimní přestávkou alespoň nějaké body. Mít totiž na kontě nulu je obří ostuda.

Sobota 13.30: TJ Sokol Moravany (7, 23 b., 28:21) – SK Holice (1., 33 bodů, skóre 44:17).
Miroslav Kaluža, trenér Moravan: „Již po několikáté v tomto ročníku nás na domácím hřišti čeká lídr soutěže. Navíc Holicím se velmi daří i střelecky. Uvidíme jak se s tímto vypořádáme po herní blámaži v Moravské Třebové. Zápas hrajeme netradičně již v sobotu!"
Václav Velinský, trenér Holic: „V posledním podzimním utkání nás čeká derby, co k tomu dodat. Snad jen, že na zápas se těšíme. No a ať se hraje pěkný fotbal a vyhraje ten, kdo bude lepší"
Tip Deníku: 0

Neděle 10.15: FK Pardubice (3., 30 b., 37:20) – SK Spartak Slatiňany (2., 32 b., 34:11). Hřiště č. 2 v areálu Pod Vinicí.
František Kovárník, trenér Pardubic B: „Poslední zápas podzimu odehrajeme s velmi kvalitním mužstvem. Vždyť Slatiňany, se stále pohybují na horních příčkách. Se sestavou nemáme problém, hráči se na utkání těší a chceme ukončit podzim domácí výhrou."
Tip Deníku: 1

Neděle 10.15: FK OEZ Letohrad B (16., 0 b., 10:50) – FK Přelouč (10., 19 b., 15:30).
Václav Slavík, trenér Přelouče: „Sestavu lepíme jak se dá. Tak uvidíme, co se nám podaří sestavit. Moc dobře si uvědomujeme, že proti nám bude stát kvalitní soupeř, i když se to podle tabulky nezdá. Kdyby se nám povedlo přivést nějaký ten bodík, bylo by to dobré zakončení podzimu. Dopředu však všem v Přelouči říkám, že to nebude vůbec jednoduché."
Tip Deníku: 1

Divize C: Živanice si mohou opevnit domácí tvrz

Sobota 13.30:TJ Sokol Živanice (2. místo, 30 bodů,skóre 45:18) – MFK Trutnov (3. místo, 26 bodů, skóre 34:24).
Na závěr podzimu je tu magnet kola. Živanice mohou potvrdit nedobytnost své tvrze se silným protivníkem. Po východočeském derby však v tabulce k pohybu nedojde. Domácí mají na „Krakonoše" čtyři body k dobru.
Tip Deníku: 1