Oprášit kopačky, vyprat štulpny a nažehlit dresy. Úvodní jarní kolo okresního přeboru přineslo mnoha nepřesnostmi zábavu do ochozů i vrásky na čela trenérů…

Křičeň – Dříteč 1:1
Rovná kopa diváků přihlížela střetnutí, které přílišným množstvím šancí neoplývalo. O to důležitější bylo využít ojedinělé možnosti. Právě to se povedlo jako prvním křičeňským hráčům, Koki dokázal využít chyby hostující obrany. Avšak z kanonu domácích další gólový výstřel nezazněl. Naopak, po defenzivní minele srovnala Dříteč, která si tak v utkání připsala stoprocentní střeleckou úspěšnost.
Fakta – branky: 23. Koki – 52. Kušnír. Rozhodčí: Bém. ŽK: 1:4. Diváků: 60. Poločas: 1:0. Křičeň: Pleskot – L. Půlpán (69. Gloza), Hackenberg, Tomášek – Karela, Malý, Pilc, Minařík (58. Hynek) – Koki, Urbanec, Biath. Dříteč: Frinta – Kroupa, Klofanda, Drahokoupil, Štěpán – Pečinka, Zollman, Bednář, Pech – Klička (89. Dibelka), Kušnír (60. Mužík).

L. Bohdaneč – Ředice 1:2
Oba týmy si to „vyříkaly" už během první půle. V divácky líbivém utkání se zpočátku tlačili dopředu domácí, Ředice ale jejich tlak ustály. A jako odpověď si připravily trefu z kopačky Dědiče. Netrvalo sice dlouho a skóre bylo srovnané, vedení hostům ale vrátil záhy vítěznou brankou Šedivka.
Fakta – branky: 35. Hanáček – 23. Dědič, 42. Šedivka. Rozhodčí: Derner. ŽK: 0:1. Diváků: 120. Poločas: 1:2. L Bohdaneč: Vlček – Žurek, Kopřiva, Zackl, Lánský – Kříž, Krátký, Hanáček, Cincibuch – Kalinin, Kvapil. H. Ředice: Kovařík – Březina, Andrýs, Černý, Jelínek – Horáček, Šedivka, Horyna, Dědič – Machatý, Šolta.

Valy – Choltice 1:3
Nevalné Valy byly přední příčinou vítězství hostujícího mužstva. Všechny tři choltické branky totiž padly po větším nebo menším chaosu v zadních řadách domácích.
Fakta – branky: 71. Klas – 12. Adam, 62. Karlík, 65. Jan Kohoutek. Rozhodčí: Čermák. ŽK: 1:0. ČK: 1:1 (Chleboun – Knapík). Diváků: 100. Poločas: 0:1. Valy: Černík – Mocanu, Zetek, (66. Capay), Pleskot, Jeřábek (83. Drábek) – Klas, Betlach, Vojtíšek, Kutílek (60. Mzyk) – Chleboun, Vohradník. Choltice: Zářecký – Korbel, Jan Kohoutek, Peml, Jiří Kohoutek – Knapík, Adam, Hlaváček, Mach – Kratochvíl (33. Karlík, 88. Cvejn), Augustin.

Roveň – Holice B 1:0
První dějství patřilo herně hostům, kteří také jako první rozvlnili síť. Branku ale překazil ofsajd. O vítězi tak rozhodl svou pumelicí Kašpar.
Fakta – branka: 55. Kašpar. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:1. Diváků: 250. Poločas: 0:0. Roveň: Baláš – Pavliš, M. Koláček, Zeman, Mikuláš – Svoboda, Madák, Šándor, Kašpar – Absolon, Míle. Střídali: O. Koláček, Komárek, Shejbal. Holice B: M. Bareš – Růžička, Velinský, Tláskal, Škaloud – Vančura, Machatý, R. Bareš, Flachs, Valenta – Chvála. Střídali: Šejnoha, Řeháček, Uhlíř.

Opatovice – Nemošice 0:2
Nemošičtí se dostali k vedení poměrně náhodným gólem, vyplynuvším z vyrovnané hry. Díky výborné obraně ale hosté náskok nejen udrželi, ale i navýšili a ukořistili tak první jarní vítězství.
Fakta – branky: 36. Michňák, 75. Linha. Rozhodčí: Kostka. Bez karet. Diváků: 80. Poločas: 0:1. Opatovice: Guldán – Valenta, Jičínský, Šmeral, Svoboda, Hladík, Práchenský, Kovařík, Krsek – Balog, Bartoníček. Střídal: Vandas. Nemošice: Dufek – Kreml, Vaculík, M. Vítek, Hofman – Ulrich, Libánský, Polanecký, Michňák – Linha, Mareček. Střídali: L. Cimbůrek, Matěna.

Dašice – Přelovice 1:0
Jakoby si hráči přes zimu navykli na nepřesnosti. Gólovou radost přinesla až druhá půle, kdy se za domácí radoval po standardní situaci Polák. Přelovice mohly v poslední minutě srovnat, jenže bod jim na brankové čáře „ukradl" pohotový Ondřej Vajer.
Fakta – branka: : 72. Polák. Rozhodčí: Klíma. ŽK: 1:1. Diváků: 50. Poločas: 0:0. Dašice: Černohubý – L. Vajer, Hora, O. Vajer, Borovec – J. Vajer, D. Buchtele, V. Englich, Polák – P. Šmejda, J. Englich. Střídal: Kučera. Přelovice: Jeník – R. Šimák, Bidlo, Khun, Černík – Blažek, Vohralík, Pracz, Řehák – Hladík, Šprync. Střídali: Malý, Petrlík.

Přelouč B – Srch B 1:0
V bojovném zápase měli domácí mírně navrch. To nakonec stvrdil svým zásahem i Beránek, který zajistil svému týmu vydřené tři body.
Fakta – branka: 61. Martin Beránek. Rozhodčí: Šťourač. ŽK: 2:1. Diváků: 60. Poločas: 0:0. Přelouč B: Konvalina – Martin Beránek, Kmoníček, Dušek, Školník – Chalupský, Volejník, Štainer, Slavík – Hataš, Milan Beránek. Střídali: Kačírek, Jedlička. Srch B: , Mičjan – Zeman, Šmíd, Doležal, Tměj, Sokol, Biško, Krejčí, Bárta, Maivald, Kruliš. Střídali: Hocque, Chocholouš, Berger.