Nejúčinnější fotbalová rada jak uspět? Jeden gól dát a žádný nedostat! Zdá se, že touto starou pravdou se řídí Přelouč. Už dlouhou tam nepamatují, že by ve dvou po sobě jdoucích domácích utkáních udržela nulu. Nejvyšší krajskou soutěž patrně vzali všichni smrtelně vážně. Tentokrát odřízli od bodů Moravskou Třebovou.

Opačné pocity zažívají Moravany. Ani ze druhého utkání jim nekáplo, když nestačily na Choceň. Holice si spravují chuť. Před utkáním v Letohradu nad nimi visel Damoklův meč, ale s noblesou ho odvrátily. Největší spokojenost panuje u pardubického béčka. Po výhře nad chrudimskou juniorkou dále hlásí plný počet bodů.

Pardubice B – Chrudim B 0:4
František Kovárník, trenér Pardubic B: „V první půli se jednalo o vyrovnané utkání. Na každé straně byla k vidění jedna vyložená šance, ovšem bez úspěšného zakončení. Druhý poločas jsme ale ovládli a byli lepším týmem. Dvěma rychlými góly v rozmezí dvou minut jsme rozhodli o osudu zápasu. Pro soupeře je konečný výsledek možná až moc krutý… Naší hráči zaslouží pochvalu hlavně za předvedenou hru ve druhém poločase a za bojovnost ve chvílích, kdy se nám herně moc nedařilo. Vstup do soutěže tak po třech zápasech s papírově těžšími soupeři můžeme považovat za úspěšný."

Přelouč – Mor. Třebová 2:0
Václav Slavík, trenér Přelouče: „Byl to z obou stran velmi povedený zápas. Když jsem před utkáním v kabině vyzýval ke zvýšení fotbalovosti v našem výkonu, tak to kluci předvedli i na hřišti. Zatím nám šlape defenzivní činnost. Rovněž ve druhém domácím duelu jsme soupeři mnoho šancí nenabídli. Navíc jsme přidali zlepšenou kombinaci. Bohužel v některých situacích jsme byli příliš ukvapení. Naštěstí nám opět vyšla standardka a jeden vydařený brejk."

Letohrad B – Holice 1:5
Václav Velinský, trenér Holic: „Odehráli jsme podařené utkání. Parádně nám vyšel vstup do zápasu, když jsme vstřelili dvě rychlé branky. A na konci poločasu vlastně zápas rozhodl třetí gól . V úvodu druhé půle jsme asi ještě byli duchem v šatně a dovolili jsme domácím snížit. Pak ještě nastřelit tyč. Nicméně zápas jsme měli neustále pod kontrolu. Všichni naši hráči zaslouží pochvalu. Takhle si představujeme, že má šlapat mančaft. Budeme dál pracovat na tom, aby nám takové herní zaujetí vydrželo pokud možno co nejdéle…"

Moravany – Choceň 0:1
Miroslav Kaluža, trenér Moravan: „V neděli jsme odehráli podobné utkání tomu domácímu předešlému. Po chybě v prvním poločase jsme obdrželi branku a ve druhém poločase jsme bušili do soupeře jako hluchý do vrat. Ani z těch vyložených šanci jsme nebyli schopni vstřelit vyrovnávací gól. S herním projevem jsem byl v celku spokojen, ale chybí mi důraz v našem zakončení. Poláčkovi zvlhlo střelivo a Kříž se zase někde procházel v parku… Byl bych už velmi rad, aby se hráči koncertovali na svou hru a to po cele utkání. Opět tak rozhodla jedna chyba. V týdnů si zápas rozebereme a následné utkání už nastoupí doufám jen ti hráči, kteří tomu dají maximum po všech stránkách!"