Tak, který z názvů českých filmů bude charakterizovat dnešní okresní derby: Musíme si pomáhat nebo Pupendo? Přelouč potřebuje body jako sůl, ovšem na jaře střelecký rozparáděná pardubická juniorka pravděpodobně uvažuje o postupu do divize.

Sobota 10.15: SK Holice (2., 62 b., 79:36) – FK Agria Choceň (6., 50 b., 40:30). Na podzim: 4:2.
Václav Velinský, trenér Holic: „Vzhledem k tomu, jak si počínáme v jistých zápasem a k blížícímu se konci sezony, jsme se rozhodli, že dáme příležitost hráčům širšího kádru. To ale neznamená, že utkání nechceme vyhrát. Naopak, ti co nastoupí, mají naší plnou důvěru. Věříme, že svým výkonem přispějí k našemu vítězství."
Tip Deníku: 0

Sobota 17.00: FK Přelouč (15., 26 b., 27:75) – FK Pardubice B (1., 62 b., 82:30). Na podzim: 1:1, p.k. 5:4.
Václav Sůra, trenér Přelouče: „Tento zápas má jasného favorita, my můžeme jen překvapit. Bude záležet na tom, kdo se v pardubickém dresu představí. Každopádně mladíci mají dobrou formu a hrají uvolněně. Je to pro nás výzva. Navíc nutně potřebujeme každý bod. Musíme zvolit takovou taktiku, abychom nedostali další příděl. Po dvou, třech gólech přestaneme hrát a nemáme sílu rvát se o lepší výsledek."
František Kovárník, trenér Pardubic B: „Na zápas v Přelouči se těšíme. Chceme pokračovat v dobrých výkonech a udržet i po tomto zápase současné postavení v tabulce. S hráčským kádrem nemáme žádný problém. Doufám, že potvrdíme velmi dobrou jarní formu. Ale na druhou stranu víme, že domácí body potřebují a jen tak nám je nedarují…"
Tip Deníku: 2

Sobota 17.00: SK Spartak Slatiňany (4., 59 b., 62:26) – TJ Sokol Moravany (9., 34 b., 44:50). Na podzim: 1:1, p.k. 9:8.
Miroslav Kaluža, trenér Moravan: „Ve středu jsme porazili 4:0 Žamberk a já jsem rád, že hráči všem ukázali jednu věc. Že hrát fotbal umí… Jen nechápu, proč si to nechali až na závěr sezony?! Pochválil jsme celý tým, navíc pak hodně netradičního střelce hattricku Jardu Lukase a gólmana Brandu. Po vydařené dohrávce očekávám nyní ve Slatiňanech od hráčů minimálně stejné nasazení a radost ze hry."
Tip Deníku: 1