Převýšov selhal v boji o záchranu

Východní Čechy - Divize C: V Předměřicích skóroval za Dvůr Králové patnáctiletý Klazar, a přispěl tak k debaklu domácích

30.3.2008

Fotbal je oblíbená hra.Foto: DENÍK/Vendula Fižová

Převýšov – Holice 0:1
První poločas byl velmi opatrný. Oba týmy bojují o záchranu v soutěži, a tak přednost dostala pozorná defenziva. Ve druhé půli už byl k vidění i fotbal. Hned v úvodu mohl poslat domácí do vedení Novák, ale v zakončení selhal. Holice pak pozornou hrou v obraně eliminovaly útočné snažení domácích a soustředily se na standardní situace. V 67. minutě se dočkaly, když na rohový kop France si naskočil Jelínek a vstřelil hlavou jediný gól utkání.

Fakta – branky: 67. Jelínek. Rozhodčí: Myška (Libice n. C.). ŽK: 0:2. Diváků: 280. Poločas: 0:0. SK Převýšov: Pilař – Tomíšek (73.Kubánek), Franc, Lesák, Klička – Ujec, Breda, Krejčí (73. Štoček), Holý – Fejfar (53. T. Hrabík), Novák. SK Holice: Svoboda – Hála, Jelínek, Jedlička, Pištora – Machatý (78. Englich), Franc (86. Skalický), Jakub Velínský, Pavlíček – Bučko, David Velinský.

Tesla – Týniště 4:0
Již v 11. minutě si na dlouhý pas Třešňáka naběhl za statickou obranu hostí Petrus a s přehledem přehodil gólmana Pištu. Poté se hrálo převážně ve středu hřiště, jen v závěru první půle orazítkoval Vaňous tyč týnišťské branky. Do druhé půle vstoupili hosté aktivněji, ale bez výrazné šance si nevytvořili. Když se pak v 58. minutě trefil Třešňák a zvýšil vedení Tesly na 2:0, bylo rozhodnuto.

Fakta – branky: 11. a 77. Petrus, 58. Třešňák, 74. Škvrňák. Rozhodčí: Kubr (Praha). ŽK: 1:0. Diváků: 130. Poločas: 1:0. Tesla Pardubice: Shejbal – Hlava, Třešnák, Prorok, Voženílek – Cincibuch (69. Hudec), Vaňous (85. Uhlíř), Jeřábek, Škvrňák – Večerník (57. Veverka), Petrus. SK Týniště nad Orlicí: Pišta – Tomášek (64. Enoch), Zdeňka (46. Grim), Hrubý, Winkler – Gorol (87. Baše), Plašil, Černý, Gavula, Seifert – Lemfeld.

Předměřice – Dvůr 0:6
Na jednoznačné výhře se podílel i patnáctiletý Klazar!

Fakta – branky: 1. a 86. Kilevník (1x z pen.), 18. Král, 35. Brendl z pen., 80. Klazar, 88. Holub. Rozhodčí: Váňa – Melichar, Arnošt. Diváků: 150. Poločas: 0:3. Předměřice: V. Cejnar – Žák, Kříž, Krejčík, Hronek – Bergman, Horák, Tokár (75. Hlavatý), J. Cejnar (46. Pultr) – Karnas, Mlynář. Dvůr Králové: Tomek – Král (46. Novák), Kruliš, Bělina, Ježek – Kilevník, Groh (75. Klazar), Holub, Míl – Brendl, Řežábek (46. Otradovský).

Čelákovice – Chrudim 0:1
Vyrovnané utkání rozhodl ve druhém poločase po kombinaci přízemní střelou Vladyka.

Fakta – branky: 69. Vladyka. ŽK: 2:1 Diváků: 200. Poločas: 0:0. AFK Chrudim: Lankaš – Klíma, Linhart, Rahimič, Terer – Hýsek (79. Zdražil), Zvara, Holub, Zavoral (58. Luptovský) – Vladyka, Vácha.

Trutnov – Dobrovice 1:2
V zápase, ve kterém se hrálo „o šest“ bodů uspěli hosté.
Fakta – branky: 66. P. Makovský – 37. Miškovský, 44. Hrdina. Rozhodčí: Jelínek. ŽK: 4:5. Diváků: 250. Poločas: 0:2. FK Trutnov: Šťastný – Mikeš, P. Makovský, Syrovátka, Duch – Machalík (46. J. Makovský, 61. Kozák), Marks, Kuneš, Kamitz – Pejchal, Hejna.

Další výsledky – 18. kolo: Pěnčín–Turnov – Hlavice 0:0, Velim – Ovčáry 1:3.

30.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
Extraligový duel Chomutov - Pardubice.
8

Pirát Vondrka znovu udeřil a vzal body Dynamu

Den po parlamentních volbách, 22. října, začala povolební vyjednávání ve Sněmovně v Praze. Faltýnek
9

Zeman potvrdil, že Babiše jmenuje premiérem. Začala povolební vyjednávání

Při nehodě byla zraněna matka s dítětem

Lázně Bohdaneč - Maminka s malým chlapcem skončili s autem v příkopu a následně v nemocnici.

Basketbalové Pardubice smetly pražské USK

Pardubice - Ligový top-skórer Quentin Peterson sice vysázel 26 bodů, ovšem Dominez Burnett ještě o 2 více a dovedl pardubickou Beksu ke druhému vítězství v novém ročníku basketbalové NBL.

Únik plynu se nekonal, záchranáři přesto měli práci

Přelouč - Na místě se zdravotníci museli postarat i o miminko.

TOP 09 je ve sněmovně, poslanec Skalický ale mandát ztratil

Pardubice – Prohra s křečovitým úsměvem. Tak hodnotí volební výsledek TOP 09 poslanec Jiří Skalický. Po napínavém sčítání hlasů se sice jeho strana do Poslanecké sněmovny dostala, ovšem sám Skalický ve funkci poslance končí.