Jak jste spokojen se zimní přípravou, kdy jste ji zahájili a na co jste se v testovacím období nejvíce zaměřili?
Zimní přípravu jsme zahájili 8. ledna. Náš tým je po stránce tréninkové velmi specifický. Tvoří jej hráči béčka a kategorie U18. Jedná se tedy o zhruba dvě poloviny samostatných mančaftů. Proto byl náš záměr vylepšovat komplexní herní dovednosti a zlepšovat fyzickou kondici. V této konstelaci se bohužel moc nedá pracovat na vylepšování týmového výkonu.

Kolik jste sehráli přípravných duelů a co vám ukázaly?
Sehráli jsme pět přípravných duelů, kde výkony byly dost proměnlivé. Přípravu odehráli v podstatě pouze hráči B týmu dospělých , kteří byli doplněni dorostenci z U18. Ukazatel pro divizi to není v podstatě žádný, neboť hráči z áčka u nás ještě nehráli.

Došlo k nějakým změnám v hráčském kádru rezervy?
V béčku jsme uvítali Filipa Jarosze, který oprašuje svoji kariéru. je to velmi fotbaloví hráč. No a takřka kompletně se obměnil širší kádr A týmu. Tyto tyto hráče však zatím neznáme.

V podzimní části jste nasbírali relativně dost bodů. Nicméně divizní skupina C je velmi nevyzpytatelná. Na jaře máte o jeden zápas doma více, než na podzim. Jaké tedy jsou cíle do jarní části?
Kdo se pohybuje ve fotbalovém prostředí tak ví, že divize C je velmi specifická, vyrovnaná a nevyzpytatelná. Vedle zvyšování individuálních kvalit mladých hráčů, je cílem vyhnout se bojům o záchranu.


Víkend na zelených plochách

Divize C
Neděle 10.15:
FK Pardubice B (6. místo, 24 bodů, 22:24) – FK Čáslav (10., 22 b., 28:31). Hřiště UMT Ohrazenice.

Krajský přebor
Neděle 15.30:
MFK Chrudim B (7., 23 b., 28:31) – Sokol Moravany (15., 15 b., 13:27). UMT.
Miroslav Kaluža, trenér Moravan: „Generálka nám vyšla. Pokud hráči přistoupí i k mistrovskému utkání stejně, budu spokojen.

Odloženo na 8. května: SK Holice – TJ FO Lanškroun.   (zz, ašo)