Patnáctá příčka ze šestnácti. Od úplného dna je zachránil jeden bod navíc, než má poslední tým. „Předsezonní cíl pohybovat se v lepším středu tabulky splněn nebyl, takže je jasné že jsme nespokojeni,“ předesílá moravanský kouč Miroslav Kaluža.

Jeho tým si vysloužil přezdívku střelecký žebrák… Vždyť v patnácti utkáních zaznamenal pouhých třináct branek. To je nejméně ze všech účastníků. „Nebyli jsme schopni nahradit odchod kanonýra Poláčka. Jeho deset půlsezonních branek nám prostě chybí. A s tím souvisí nedostatečný přísun bodů,“ popisuje příčiny střelecké impotence moravanský kouč.

Směrem dozadu to není na celek z chvostu tabulky úplně nejhorší. „Nastalo zlepšení v zadních řadách. Přesunuli jsme tam Formánka, čímž jsme ale vědomě snížili ofenzívu týmu,“ vysvětluje Kaluža.

Moravany kolikrát připomínali jedenáctku hluchoněmých mužů… Navíc jejich rotace byla spíše na americký fotbal. „Celkově mi chyběla větší komunikace ve hře, týmu chyběla mluvící a herní osobnost. Ne všechny zápasy jsme odehráli v požadovaném nasazení všech hráčů.

Neposlední řadě musím zmínit, že se na podzim protočilo na hřišti celkem sedmadvacet!!! Důvody jsou zcela popsatelné. Nemoci, pracovní vytížení a také urážlivost některých hráčů,“ dodává Miroslav Kaluža.

TJ SOKOL MORAVANYCelkem
15. místo, 15 zápasů, 3 výhry, 5 remíz, 7 proher, skóre 13:27, 15 bodů

Doma
16. místo, 8 zápasů, 2 výhry, 3 remízy, 3 prohry, skóre 9:13, 9 bodů

Venku
11. místo, 7 zápasů, 1 výhra, 2 remízy, 4 prohry, skóre 4:14, 6 bodů

Penalty
Celkem: 1:4, doma: 0:3, venku: 1:1

Nejlepší střelci
3 – Beran, 2 – Kříž, 1 – osm hráčů