Teď se k případu obsazení gólmanské pozice podrobněji vyjádřil sportovní ředitel Pardubic VÍT ZAVŘEL.

Důvodů bylo více – finance, výkonnost i výhled do budoucna. „Rozhodovali jsme se, jestli máme koupit Milana Knoblocha, který 
u nás byl zatím pouze na hostování. Současně jsme věděli, že zespodu nám 
v dorostu vyrůstají kvalitní gólmani, ať je to Hrnčíř, Šmíd nebo Letáček. Zároveň pro nás byl Luděk Frydrych finančně náročný hráč. V tomto případě jsme si porovnávali investice pro případ nákupu Knoblocha a jeho financování," uvedl Vít Zavřel.

Definitivně se rozhodlo až po posledním utkání uplynulého ročníku.

„Luděk nepodal dobré výkony ve Vlašimi a pak doma s Vyšehradem. Na poslední čtyři kola pak dostal šanci Milan Knobloch. Čekali jsme, jestli tyto zápasy zvládne. Nehráli jsme 
o postup ani o záchranu, Milan dostal prostor, jestli zopakuje výkonnost ze závěru podzimu," připomněl Zavřel.

„Dali jsme přednost právě Milanovi, protože je mladší a v minulé sezoně nám ukázal, že se zlepšuje. Věděli jsme, že jeden z této dvojice by seděl na lavičce, což by byla škoda. Proto jsme se rozhodli, že koupíme Milana Knoblocha a že už tady nebude jen na hostování. Jeho jsme upřednostnili po konzultaci vedení klubu se všemi trenéry," poznamenal sportovní ředitel klubu.

Pak si s brankářem domluvil setkání, kde ho o tomto rozhodnutí informoval. „Sešel jsem se s Luďkem v kanceláři a oznámil mu, že smlouvu s ním nebudeme prodlužovat. Řekl jsem, že mu nebudeme bránit v odchodu do jiného klubu," popsal Vít Zavřel.

Do nové sezony tak Pardubice vstoupí s brankářskou trojicí Milan Knobloch, Jan Stejskal a Štěpán Hrnčíř. Knobloch už je kmenovým hráčem Pardubic, druhý jmenovaný přišel na hostování z Hradce Králové a Hrnčíř se k A týmu posunul z dorostu.