SK Pardubičky
Celkem
15. místo, 30 zápasů, 5 výher, 6 remíz, 19 proher, skóre 34:77, 22 bodů
Podzim
15. místo, 15 zápasů, 2 výher, 4 remíz, 9 proher, skóre 15:34, 11 bodů
Doma
14. místo, 15 zápasů, 4 výhry, 3 remízy, 8 proher, skóre 19:26, 15 bodů
Venku
14. místo, 15 zápasů, 1 výhra, 3 remízy, 11 proher, skóre 15:51, 7 bodů
Penalty
Celkem: 1:5, doma: 0:3, venku: 1:2
Střelci
9 – Jiráský, 5 – Krejčí, 4 – Mráz, 3 – Rössler, 2 – Münzberger a Martan

Dva roky a dost… Pohádková účast fotbalového oddílu SK Pardubičky v krajském přeboru je u konce. Klub, který celá desetiletí nevystrčil nos z okresních soutěžích, ochutnal na chvíli prvotřídní víno. Na jeho příkladu se ale potvrdilo, že druhá sezona bývá těžší. V podzimní části postihla tým rozsáhlá marodka a na jaře už nabytou ztrátu úzký kádr nedokázal vygumovat. Jeden z trenérů STANISLAV PROCHÁZKA také přiznal, že jeho mančaftu chyběla kvalita v záložní řadě, někdy zkušenost a také kreativní halv, který by rozdával finální přihrávky.

Trenére, jak byste v kostce zhodnotil uplynulou sezonu?
Uplynulá sezona jako celek nebyla úspěšná nejen z důvodu pádu našeho mužstva do I A třídy. Ale také proto, že jsme se v několika zápasech nevyvarovali herních výpadků, které nás staly body.

Na jaře jste získali stejně bodů jako na podzim, což na záchranu stačit nemohlo. Co vy na to?

Jaro bylo herně lepší než podzim. Jenže jsme po první polovině soutěže nabrali obrovskou ztrátu, kterou se nám nepodařilo smazat. A tým tak zachránit v nejvyšší krajské soutěži.

Jarní část jste nerozjeli úplně špatně, myslím tím herně. Jenže čtyři body ve třech kolech byly ve vaší situaci málo…

Jarní část jsme opravdu zahájili dobře. Po vítězství nad Třemošnicí dobrém výkonu v Lanškrouně a domácí remíze se Žamberkem však přišla zranění klíčových hráčů a herní výpadek.

Za jarní zlom se dá považovat ostudný debakl v Holicích, ze kterého jste se dlouho sbírali. A ztratili body třeba doma s Horním Jelením. Proč se tak stalo?
Museli jsme improvizovat a do sestavy zařadit dorostence a hráče z béčka. To se projevilo nejen na výsledcích, ale i herním projevu. Prostě v hlavách hráčů nebyla pohoda, báli se hrát. Vše vyvrcholilo v utkání v Holicích, kde jsme totálně propadli. A pak doma s posledním Horním Jelením. To jsme prohráli na penalty.

Na lepší časy se začalo blýskat někdy pět kol před koncem, kdy jste vzdorovali extrémně silné Chrudimi. Co jste změnili?
Po utkání s Jelením jsme si sedli a změnili rozestavení a systém na 4 5 1. Výsledky i herní projev se zvedly. Bohužel to na záchranu vzhledem k velkému počtu padajících už nestačilo.

Předchozí dva půlroky v Pardubičkách ovlivnila silně marodka. Jaké jsou nyní důvody jarního bodového propadáku?
Důvodů proč nám nepodařilo udržet v krajském přeboru je hned několik. V zimě jsme zkoušeli nové hráče, ale nakonec se nám nikoho nepovedlo do Pardubiček přivést. Tedy až na Málka z Kostelce nad Orlicí. A tak jsme museli úzký kádr doplňovat z hráči béčka a dorostu. Při vší úctě k těmto klukům jejich kvalita a herní zkušenost na krajský přebor nestačila. I když musím říct, že někteří se s tím poprali dost dobře.

Pardubičky vyprodukovaly druhý nejhorší útok celé soutěže. Když se k tomu ještě připočte děravá defenziva, vyjde propastný rozdíl ve skóre. Máte pro to nějaké vysvětlení?
Ano. Dalším důvodem byla malá produktivita v útočné fázi. Nebylo to tím, že bychom neměli kvalitní útočníky, ale tím, že chyběla kvalita ve středové řadě. Potom jsme také postrádali kreativního středního záložníka, který by připravil kvalitní gólovou přihrávku. Dalším a podstatným důvodem byly fatální chyby v obranné fázi, kde nám hráli na postech krajních obránců hráči z rezervy a také dorostu.

Co bude s Pardubičkami po sestupu z nejvyšší krajské soutěže
Několik posledních utkání bylo směrováno k získání herní pohody v novém ročníku. V I.A třídě totiž chceme hrát důstojnou roli. A pokud se nám podaří udržet kádr a doplnit ho na pro nás klíčových postech krajních obránců a kreativních záložníků, tak bychom se chtěli pokusit hrát o horní příčky tabulky. Na závěr bych chtěl společně s kolegou Pilařem poděkovat všem hráčům za výkony a vedení SK Pardubičky za podmínky, které pro nás připravilo.