Noční můra nekončí. Z posledních pěti zápasů Pardubice proti Sokolovu uhrály jenom jeden bod. V prvním kole Fotbalové národní ligy tým kouče Daniela Šmejkala potvrdil že na Východočechy umí.

Přežil dobrý pardubický nástup. Zvládl posledních 16 minut v oslabení.

A zase na soubor kouče Jiřího Krejčího udělal dlouhý nos. Stačila mu k tomu jedna gólová akce. „Špatný výkon jsme neodvedli, ale pykáme za to, že jsme jednu standardku neuhlídali," povzdechl si pardubický trenér.
Mistr dlouhatánských autů Jakub Blažek v 68. minutě vzal míč do rukou, ďábelsky rychle pažemi střihnul a za chvíli bylo zle. Obrana hostí jeho velehod sice odvrátila, jenže jenom k Lukáši Poučkovi, který balón do vápna vrátil a letní posila Bidje Manzia utkání rozhodla.

Sokolov tak začal nový ročník FNL výhrou 1:0.
„Kluci zápas ubojovali. Čekali jsme těžký duel, chystali jsme se na to, že k nám dorazí kvalitní a velmi dobře organizovaný soupeř. Jsme spokojeni, že jsme 1:0 zvítězili, ale uznávám, že bod by byl asi spravedlivější," komentoval duel sokolovský trenér Daniel Šmejkal.

Pardubice si mohou drbat hlavu. Začaly totiž skvěle. Pohybem domácí mužstvo docela trápily. „Zhruba do 20. minuty to bylo podle našich představ," poznamenal i Krejčí. Chybělo ale to hlavní: gól.
Navíc do poločasu musel svoje umění vytáhnout brankář Luděk Frydrych, když zlikvidoval tutovku Manzii. To se ještě sokolovský útočník neprosadil…

Zápas pak postupně ubíral na zajímavosti. Hezkých akcí bylo méně a hlavně se čekalo na chybu. „Hrálo se pak hodně ve středu pole, rozhodla jedna standardní situace po autu. Připravovali jsme se na ně, ale nenapojili jsme se na Poučka, který míč vrátil výborně před branku," mrzelo Jiřího Krejčího.

Pardubice měly šanci srovnat ještě v závěru, kdy Manzia svůj tým oslabil, akci zakončil rukou, viděl nesmyslnou druhou žlutou kartu a Sokolov dohrával jenom v deseti mužích. Jenže z hrdiny se padouch nakonec nestal.
Východočeši sice utáhli šrouby, ale šance nepřicházely a domácí celek těsný náskok ukopal.

Sokolov – Pardubice 1:0Fakta – branky: 68. Manzia.
Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Ratajová.
ŽK: Manzia, Vrtělka – Šejvl, Jeřábek, Pánek.
ČK: 74. Manzia.
Diváci: 640.
Poločas: 0:0.
FK Baník Sokolov: Belaň – Blažek, Vondráček, Kucalas, Urma – Vrtělka,
Machek – Prošek (87. Vaněček), Manzia, Pouček (82. Medveděv) – Jiří Procházka. Trenér: Šmejkal.
FK Pardubice: Frydrych – Šejvl (79. Valenta), Vencl, Pospíšil, Kakrda – Pánek, Jeřábek, Kudrna, Fousek – Petráň (68. Řezníček), Klátil (53. Fusek). Trenéři:
Míchal a Krejčí.

„Jednu naši chybu nám dali pěkně sežrat," litoval stoper Ondřej Vencl

Po víkendu mají v tabulce stejně bodů jako v pátek večer. Nula. V Sokolově chtěly Pardubice začít Fotbalovou národní ligu úplně jinak. Nepropadly, což uznal i domácí kouč Šmejkal, ale jednou neubránily dlouhý aut a prohrály 0:1. Stopera ONDŘEJE VENCLA gólová situace hodně štvala. „Je to hezké, že trenér Sokolova takhle mluví, ale o žádné náplasti se mluvit vůbec nedá. Tohle všechno je na nic, když jsme jeli domů s prázdnou," povzdechl si.

Jak velké téma jsou v případě Sokolova jeho dlouhatánské auty?
Hodně. My jsme se na ně dost připravovali, trenér nás hodně upozorňoval, čím Sokolov hrozí. Jenže bohužel nám tam jeden míč po dlouhém autu propadl. Akci jsme nedohráli a soupeř z toho dal jedinou branku.

Dá se vůbec vydržet, aby celých 90 minut obrana zvládala tuhle zbraň eliminovat?
Dá, určitě to jde. Jenže my bohužel udělali chybu a nechali si dát gól. Sokolov vlastně z ničeho jiného ani nehrozil, jenom ze standardních situací, na nich je i jeho hra dost založená. Bohužel nám to po jedné naší chybě dali pěkně sežrat.

Skoro 70 minut jste dokázali Blažkovým autům celkem
v pohodě čelit. Polevila třeba pak koncentrace?

Ne, to bych neřekl. Ve fotbale padají góly po chybách a v Sokolově jsme ji udělali my. Na konci zápasu jsme měli nějakých 15 minut přesilovku a nevyužili jsme ji.

Nebyl tohle větší problém, než jedna chyba vzadu? Sokolovskou branku jste prakticky ani jednou neohrozili…
Jo, tohle je pravda. Za celý zápas tam z naší strany byla možná jedna gólovka. Když byl Sokolov pak v deseti, zatáhnul svůj blok hodně hluboko, střední obránci to tam dobře řídili a vyhrávali všechny souboje. Snažili jsme se k nim dostávat po stranách, pár centrů tam přiletělo, ale finální fáze se nám moc nedařila. Proto jsme odjeli s prázdnou.

Sokolov hlásil, že chce hrát na špici FNL. Potvrdil to proti vám?
Má celkem slušnou obranu. Ale nemyslím si, že by šlo o soupeře, kterého by nešlo porazit. Minimálně na bod jsme měli, neudělat vzadu jednu chybu, klidně jsme mohli myslet na tři, závěr mohl vypadat jinak.