Vzhledem k bídné podzimní bilanci Pardubic na hřištích soupeřů mohl ostrý jarní start jejich hráče poněkud děsit. Ze zápasů venku dosud dovezly jenom pět bodů. V Českých Budějovicích si nakonec udělaly další čárku, přidaly šestý za remízu 0:0.
Ale že to byla na hřišti nuda? To zrovna ne.

„První půlka se odehrávala ve velkém tempu, hra měla nasazení a na umělé trávě menších rozměrů bylo k vidění hodně soubojů,“ hodnotil úvodní pětačtyřicetiminutovku pardubický trenér Martin Svědík.

Ten se musel obejít bez dvou útočníků Fikejze s Petrusem, a tak vyrukoval s novým složením přední linie. K Martinu Brychtovi vytáhl ze zálohy Rešetára.
Hlavně v prvním poločase byla nová dvojice docela vidět.

Jenže ne na brankovém účtě. Do Brychtova pokusu ze 23. minuty zasáhl včas obránce a Rešetárův průnik přes tři protihráče skončil střelou do noh brankáře Křížka.

Před Shejbalem se o největší vzruch staral domácí špílmachr Rakovan.
Nejprve oslovil z rohového kopu ve 21. minutě Slámu, jenže pardubický brankář vytáhl báječný zákrok a gólovku zlikvidoval.
Potom Rakovan vyslal mezi třemi bránícími hráči do úniku Timma, který ale ve spurterském souboji s posledním bekem nakonec prohrál a do zakončení se neprodral.

Těsně před poločasem musel do akce ještě jednou Shejbal. Po střele Reina, která ve vzduchu zaplavala, se sice zapotil, ale míč vyrazil.
Druhá půlka obraz hry příliš nezměnila. Domácí se do největších šancí dostávali po standardních situacích, ostatně jenom rohových kopů měli deset, zatímco Pardubice pouze čtyři. Ty zase věřily hlavně rychlým brejkům.

Bezgólový stav však mohly i ony paradoxně zlomit po rohu. V 60. minutě se na zadní tyči zjevil Prorok, jenže míč do branky neusměrnil.
Českobudějovickým se pak málem nevyplatilo zaváhání stopera Šimiče. Jeho rozehrávku vystihl Brychta a rýsovalo se přečíslení dvou na jednoho. Šimič ovšem požár stihl včas uhasit a Brychtu skolil za cenu žlutého faulu.

„Podali jsme opravdu kolektivní výkon, zejména v obraně, který byl podpořen bezchybným Shejbalem,“ kvitoval po konci zápasu Martin Svědík.
Kromě gólmana Shejbala, který si během zimní pauzy nezachytal v jediném zápase, upoutal i dravý výkon krajního záložníka Kakrdy. „Pochvalu si ale zaslouží celý kolektiv. Za první půli navíc ještě Brychta. Škoda jen, že jsme některou z našich šancí nedotáhli,“ zalitoval Svědík, že jeho tým nevypálil jihočeským rybník. „Na druhou stranu, bod z venku má svoji cenu vždycky,“ dodal už smířeně.

České Budějovice B – Pardubice 0:0

Rozhodčí:
Pešek (Sokolov). ŽK: 1:0. Diváci: 100.

SK Dynamo České Budějovice B:
Křížek – Koutný, Šimič, Sláma, Sajtl – Rein (85. D. Němec), Rakovan, Repa, Bakala – Kaňák (68. F. Němec), Timm. FK Pardubice: Shejbal – Přibyl, Tischler, Prorok, Voženílek – Jarosz (88. Hudec), Kudrna (90. Kopřiva), Jeřábek, V. Kakrda – Brychta, Rešetár.

MINUTY ZÁPASU

21. Rakovanův načechraný Roh našel Slámu, pardubický brankář Shejbal zázračně vyrazil.
23. Rešetár připravil šanci pro Brychtu, ale ten jenom nastřelil obránce.
60. Prudký roh V. Kakrdy přizvedl hlavou Brychta k zadní tyči osamocenému Prorokovi, ten však míč do branky neusměrnil.