Trenéři Pardubic již neprotočili tolik hráčů jako v minulých zápasech, třeba obrana odehrála celé utkání ve stejném složení. Za hosty nastoupili např. Tvaroha se Schubertem z Varnsdorfu, bývalý prvoligový hráč Šultes, pouze na lavičce zůstal brankář Slavík z Teplic.

Pardubičtí zahájili aktivněji, ale gól vstřelil až Jeřábek z penalty po ruce soupeře. „V prvním poločase měl náš výkon určité parametry, se kterými jsme byli spokojeni. Byly tam pasáže, kdy jsme hru kontrolovali. Dařil se nám přechod do útoku," uvedl pardubický trenér Jaroslav Míchal.

Kapitán domácího týmu přidal v 55. minutě druhý gól, kdy usměrnil míč před vybíhajícím brankářem. V 72. minutě pak ještě Bartoš vyrazil penaltu Kayamby.

„Do druhé půle jsme prostřídali a nenapadali už tolik soupeře, který se dostával více do hry. Pak z toho byly zbytečné závary před naší bránou," dodal Míchal.

FK Pardubice – FK Dobrovice 2:0 (1:0)

Branky: 40. a 55. Jeřábek (první z penalty). Rozhodčí: Drábek. ŽK: 0:1. Diváků: 90. Pardubice: Stejskal (46. Knobloch) – Prokopec, Zavadil, Pospíšil, Jedlička – Ladra (46. Kim), Řezníček, Kudrna, Jeřábek (63. Huf), Fousek (46. Vavrouš) – Petráň (46. Kayamba). Dobrovice: Bartoš – Tvaroha, Lukáš (46. Soběslav), Skuhravý, Šidlo – Boček (46. Novák), Munzar (46. Březina), Schubert, Vajgl – Volf, Šultes (57. Munzar).

Tomáš Pospíšil: V utkání jsme si zkusili všechno

Předchozí duel na Olympii pro něj skončil předčasně, když musel střídat po srážce s protihráčem. Naštěstí pro fotbalové Pardubice TOMÁŠ POSPÍŠIL početnou marodku nerozšířil. „Otekla mi tvář, bylo to naražené, ale nic vážného z toho nebylo. Splasklo mi to a v týdnu už jsem normálně trénoval," popsal Pospíšil.

Do duelu s Dobrovicí naskočil na pozici stopera vedle Petra Zavadila. „Je pravda, že se složení pořád mění, ale samozřejmě to jsou i vynucené změny. Kakrda je zraněný, teď navíc onemocněl Šejvl. Trenér zřejmě hledá tu optimální kombinaci," uvědomuje si pardubický obránce.

Pardubice poprvé v rámci přípravy neinkasovaly. „V první půli hosté zalezli do bloku, dostávali jsme se tam kombinací. Po přestávce už to bylo více nahoru dolů, a tak jsme si zkusili všechno, co v mistráku budeme potřebovat. To znamená překonávat soupeře, ale i více bránit," uzavřel Pospíšil.