Patnáct kilometrů a necelá půlhodina. Přesně tolik dělí od sebe Moravany a Horní Jelení. A právě tyto dva kluby se zítra střetnou v prvním okresním derby letošní sezony. Oba dva tábory se mohou pochlubit početnou diváckou obcí, a tak o bouřlivou kulisu je postaráno předem. Oba dva naši zbývající zástupci hrají venku.

Sobota 17.00: TJ Lanškroun (12., 0 b., 1:3) – SK Holice (2. – 4., 3 b., 4:0).
Václav Velinský, trenér Holic: „Soudě podle jarního zápasu nás nečeká v Lanškrouně nic jednoduchého. Bude hodně záležet na tom, kdo vstřelí první gól. Tehdy jsme šance měli, ale nepodařilo se nám dostat do vedení, čehož domácí využili. Opět nás přivítá bouřlivé prostředí a soupeř, který v prvním kole na rozdíl od nás prohrál. Bude proto chtít vyhrát za každou cenu, nicméně my máme kádr na to, abychom mu v tom zabránili. Po výsledkově hladké výhře nad Třemošnicí se držíme při zemi, protože po herní stránce to nebylo zdaleka optimální."
Tip Deníku: 0

Neděle 17.00: TJ Sokol Moravany (7., 3 b., 1:0) – AFK Horní Jelení (13. – 15., 0 b., 0:4).
Miroslav Kaluža, trenér Moravan: „I ve druhém kole nás opět čeká nováček soutěže a zároveň okresní soused. Na zápas jsme se připravovali specificky. Někteří u moře v Itálii, jiní v rakouských Alpách na kole a zbytek v domácím prostředí na velmi dobře připraveném zeleném pažitu. Doufám, že tento tréninkový systém nám bude stačit na tříbodové vyjádření, které si určitě přejí také naši fanoušci."
Roman Hendrych, hrající trenér Horního Jelení: „Zajíždíme k soupeři, který umí být zejména doma hodně nepříjemný. Moravany hrají ve svém prostředí nátlakový fotbal podporovaný diváky, kterých chodí stejně jako u nás hodně. A jelikož počítám s velkou vlnou jelenských fanoušků, bude tam bouřlivá atmosféra. Pokud se vyrovnáme domácím v bojovnosti a vyvarujeme se zbytečných chyb jako v utkání s Poličkou, tak můžeme pomýšlet i na nějaký zisk. Pro nás bude každý bod hodně cenný."
Tip Deníku: 1

Neděle 17.00: Svitavy (10., 0 b., 2:3) – SK Pardubičky (5., 3 b, 3:1).
Tomáš Mrázek, sekretář Pardubiček: „Úvod sezony nám vyšel podle představ a v kabině po vítězství nad Lanškrounem panuje dobrá nálada. Nyní nás čekají dva zápasy na hřištích soupeřů a oba nesmírně složité. Jako první se nám postaví do cesty Svitavy, které sestoupily z divize. Rozhodně tam ale nejedeme se strachem. Naopak, chceme potvrdit, že krajský přebor do Pardubiček patří. Tým je kompletní, a tak minimálně s bodem počítáme."
Tip Deníku: 1