Tři jarní zápasy jejich střelci mlčeli, stačilo to na dva body po dvou bezbrankových remízách. Tentokrát neuběhly ani tři minuty, když se Pardubičtí radovali. Za hranicí pokutového území si Jan Řezníček připravil míč do střelecké pozice a poslal ho přesně k tyči.

Za dalších devět minut se po rohu ještě neprosadil P. Černý, ale Michal Petráň již z dorážky nezaváhal. Domácí rychle vedli 2:0. „Chtěli jsme hrát od začátku hodně nahoře, abychom soupeře zkusili zmáčknout,“ prozradil trenér Jiří Krejčí plán, který jeho týmu vyšel.

Pardubičtí měli hru pod kontrolou, po půlhodině skóroval hlavou Kopřiva, ale rozhodčí gól po kontaktu Petráně s gólmanem Chmielem neuznali. Na 3:0 tak zvýšil až Jan Jeřábek, jenž se z první opřel do míče, který umístil k tyči.

Vzápětí snížil střelou zpoza vápna Žondra, hosté měli k dispozici ještě sérii rohů. „Trochu jsme byli nervózní, když Vítkovice před přestávkou vstřelily gól, ale když jsme dali na 4:1, tak jsem věřil, že to dotáhneme do vítězného konce,“ zmínil Krejčí důležitý čtvrtý gól, o který se postaral opět Petráň.

„Když prohráváte po deseti minutách 0:2, tak už se špatně hraje. Pardubice byly silnější na míči, lépe kombinovaly. A podívejte se, kolik jsme měli nevynucených ztrát, čímž jsme to soupeři usnadňovali. Domácí si s námi pohráli a zaslouženě zvítězili,“ konstatoval Ludevít Grmela, trenér Vítkovic.

Pardubice poprvé v jarní části vyhrály. „Na hráčích už byla vidět nervozita z toho, že ještě na jaře neskórovali. Úvod utkání nám hodně pomohl. Podali jsme dobrý výkon ve všech řadách, můžu být spokojený,“ dodal trenér Krejčí.

Pardubice – Vítkovice 4:1
Fakta – branky: 3. Řezníček, 12. Petráň, 39. Jeřábek, 54. Petráň – 40. Žondra. Rozhodčí: Rejžek – Kubec, Kožár. ŽK: Řezníček – Hýbl, Žondra. Diváci: 710. Poločas: 3:1.
FK Pardubice: Knobloch – Prosek, Kopřiva, Šejvl, T. Čelůstka – Mužík, Jeřábek, Řezníček, Fousek (79. D. Novák) – P. Černý (74. Kovář), Petráň (82. Sokol). Trenéři: Krejčí a Novotný.
MFK Vítkovice: Chmiel – Prajza, Tkáč, Mikula, Hýbl – Pašek, Twardzik (74. Malík), Motyčka (59. Ožvolda), Kučera (46. Urbančok), Mrázek – Žondra. Trenér: Grmela.