Od středy do středy… Tak dlouho trvala mizérie pardubických fotbalistů v ČFL. Ve středu 18. dubna podlehli doma Chrudimi a pak následovala remíza v Králově Dvoře, domácí prohra s Ovčáry a nulový výlet do Plzně. Černá série skončila ve středu 9. května v Praze. Pardubice rázným způsobem zametly s Vltavínem. Po výhře 3:0 jsou nyní „nadržené" na hosty z Karlových Varů.

ČFL

Sobota 10.15: FK Pardubice (2. místo, 53 bodů, skóre 56:30) – 1.FC Karlovy Vary (11. místo, 37 bodů, 30:43). Na podzim: 0:1.

Čtyři minuty a bylo po nich. Stačilo dvakrát přesně odcentrovat a pardubičtí hráči dvakrát skórovali. To se jim naposledy povedlo 14. dubna proti Letohradu. Domácí příznivci už pomalu volali na svého gólmana: Čaba, neblázni! Začátek utkání na Vltavíně rozhodně nepřipomínal tým, který se potácí v krizi.

„Ano, v krizi jsme byli. Nicméně ne herní, nýbrž výsledkové. Ta pramenila z toho, že jsme dostávali laciné góly a na ty naše jsme se strašně nadřeli. Samozřejmě, že když vám vyjde začátek jako nám na Vltavíně, tak to se hraje úplně jinak. Výborný vstup do utkání nám určitě podotkl pardubický trenér Martin Svědík a k utkání v hlavním městě ještě dodal:
„Základem úspěchu byla zodpovědná hra a vyhrané osobní souboje. Domácí hodně nakopávali míče, ale my jim nedávali moc šancí získávat odražené míče.  Dostávali se maximálně ke standardkám, a to ještě pouze v prvním poločase. V tom druhém jsme totiž byli jednoznačně lepší. Otevíral se nám prostor pro rychlý přechod do protiútoků a z nich se rodily další naše šance.  Až na pár maličkostí nemám klukům co vytknout."

Vlak s názvem ČFL nabral v posledních týdnech obrovské tempo. Druhý anglický týden během jednoho měsíce bude ukončen o víkendu. Pardubičtí fotbalisté přivítají Pod Vinicí Karlovy Vary. Jejich dluh před vlastními fanoušky narůstá. Podaří se jim už vytáhnout zaťatou sekeru? Nebudou pod ještě větším tlakem než když museli odčinit pouze prohru s Chrudimí?

Ten bič vyhrát domácí zápasy máme stále nad sebou už  od začátku sezony. Doufám, že nepříjemné období už je za námi a proti Varům zvítězíme. Ale k tomu je nutné podat na hřišti maximum a ne jako proti Ovčárům. To jsme všechny body doslova odevzdaly. Zkrátka oproti posledním domácím zápasům musíme přidat. Makat stejně jako mimo náš stadion. Nemá  cenu nějak analyzovat soupeře. Doma záleží jen a jen na nás," tvrdí Martin Svědík.

Divize C

Neděle 17.00: FK Pardubice B (10. místo, 30 bodů, skóre 38:37) – Polepy (7. místo, 35 bodů, skóre 45:53). Na podzim: 1:3. Hřiště Pod Vinicí číslo 2.

Pardubická juniorka se výhrou v Novém Bydžově dostala do většího klidu. Poskočila už na desátou příčku. Teď ji čeká trochu nevyzpytatelný soupeř od Kolína.

„Polepy jsou takový zvláštní mančaft. V každém utkání hrají vabank. Buď to někomu dají bůro anebo prohrají vyšším rozdílem. Vždyť mají na svém kontě pouze dvě remízy. „Abych byl upřímný, trochu mě to u tak zkušeného týmu překvapuje. Působí v něm spoustu bývalých hráčů Kolína. Pozor si musíme dávat na rychlého Křelinu. Největší důraz budu klást na pohlídání standardních situací. Tedy činnosti, ve které jsme na podzim  vyhořeli," má jasnou představu pardubický trenér Josef Krupička.

Jeho týmu se v posledních týdnech spíše daří venku, což je oproti podzimu velká změna. Vyhrál v Ústí i Novém Bydžově, remizoval na Admiře a v Náchodě. V první polovině sezony ale získával body výhradně doma. A to je momentálně problém. Ve dvou zápasech s juniorkami Jablonce respektive Hradce získal jediný bod bez vstřeleného gólu.

„Venku na nás není vyvíjen takový tlak. Doma nedokážeme dohrát finální fázi. Stačilo by dát rychle gól. To by nás uklidnilo a věřím, že bychom dali další. Opět máme ideální šanci udělat velký krok k záchraně. Tak snad ho už zvládneme," přeje si Krupička.