Do své třetí sezony v dresu FK Pardubice vstoupil stoper MARTIN TISCHLER a je i jeho zásluhou, že tým má po třech kolech plný počet bodů a vévodí tabulce ČFL. Teprve třiadvacetiletý fotbalista má za sebou z minulých let několik startů v nejvyšší soutěži a přiznává, že by se do ní rád vrátil. A neměl by nic proti tomu, kdyby se tak stalo v pardubickém dresu.

Martine co říkáte startu sezóny, takhle nějak jste si to představoval?
Nevím, jestli jsme si takhle mohli představovat, ale rozhodně jsme si to tak přáli. Jsme za plný bodový zisk rádi a doufáme, že nám to vydrží, že budeme ve výhrách pokračovat.

Máte plný počet bodů, ale teď vás čeká béčko Mladé Boleslavi, bude to nejtěžší soupeř, jakého jste zatím měli?
Myslím si, že zatím nejtěžším soupeřem byl Písek, kde jsme hráli minulý týden. Ten má hodně zkušené mužstvo. Boleslavské béčko má v kádru mladé a rychlé kluky, lehké to však rozhodně nebude.

Diskutovali jste v kabině i na téma, zda soupeř posílí o hráče A-týmu?
Zatím jsme to neprobírali, ale asi na to taky přijde řeč. Počítáme s tím, že někdo z širšího kádru A-týmu přijede, ale to tak bývá prakticky vždy při zápasech s ligovými béčky. Takže to nás nepřekvapí.

V příštích dnech vás čeká nejen další zápas v ČFL, ale také pohárové střetnutí pravděpodobně s pražskou Spartou. Jak se na něj těšíte?
Více myslíme na sobotní zápas, ale pochopitelně i Spartu sledujeme. Uvidíme ale, jestli v Domažlicích ve čtvrtek vyhraje. Probíráme to v kabině a každý se na Spartu těší. Loni jsme tu měli Slavii a zahrát si i se Spartou, na to se těší každý fotbalista.

Dovedete si představit, co by se dělo, kdyby se vám podařilo to, co loni Sokolovu, a letenského favorita byste vyřadili?
To ani ne, to neřešíme. Určitě se budeme snažit, dáme do toho všechno, ale jestli postoupíme… Uvidíme.

Vy jste jediný hráč FK, který okusil I. ligu. Jak na to období vzpomínáte a máte za cíl se do ligy zase vrátit?
Vzpomínám na to rád. Hodně brzy jsem se v Budějovicích dostal do ligového týmu a ve třech zápasech jsem se objevil i v Gambrinus lize. Z tohoto pohledu bylo všechno v pořádku. Pak se to ale nějak semlelo, byl jsem přeřazený zpátky do B-týmu a následně přestoupil do Pardubic. A ten fotbalový cíl? Určitě bych rád zpátky do ligy, ale musím na sobě dál pracovat a třeba se tam podívám s pardubickým týmem.

Jak se to vlastně seběhlo, že jste přestoupil do FK Pardubice?
Bylo to tak, že Budějovice chtěly po Pardubicích Michala Petráně, tenkrát tuším i s jeho bratrem. A můj přestup byla vlastně kompenzace za tenhle transfer. Pardubice v té době sháněly stopera. Měli jsme schůzku a na té jsme se dohodli. To bylo v roce 2009. A od té doby jsem tady.

Už jste se s východočeským městem sžil?
Naprosto, jsem tady velmi spokojený.

Jak se vám spolupracuje s trenérem Martinem Svědíkem?
Vycházím s ním velmi dobře. Je na nás přísný, ale ví, čeho chce s námi dosáhnout. A jak je vidět, přináší to výsledky.

Kdybyste měl pozvat fanoušky na sobotní utkání v ČFL, na co byste se je snažil nalákat?
Já si myslím, že se snažíme hrát kombinační fotbal, vytváříme si řadu šancí a minule jsme dali doma i hodně gólů. Půjdeme za vítězstvím a tak by se sobotní zápas mohl lidem líbit. Chceme pro ně hrát pohledný fotbal.

(rk)