Technicky dobře vybavený útočník začínal s fotbalem v Rozhovicích, poté  zamířil do mládežnické základny v Pardubicích. V roce 1993 se stal hráčem tehdy prvoligového Hradce Králové, potom čtyři roky působil v Jablonci a následně ve Spartě Praha. V letenském klubu byl v sezoně 2000/2001 s 21 brankami nejlepším střelcem mužstva. Poté absovoval několik hostování – v Kladně, v Drnovicích a v Mladé Boleslavi. Naposledy oblékal dresy Slovácka a Čáslavi ve druhé lize.

Svůj první zápas v divizních Živanicích sehraje zítra v Chrudimi, kde již několik let s rodinou žije.

Radime, po odchodu z Pardubic jste ve své fotbalové kariéře prošel mnoha kluby, kde jste byl fotbalově nejspokojenější?
V Hradci jsem měl první kontakt s I. ligou, pěkné období jsem prožil čtyři a  půl roku v Jablonci. Ve Spartě jsem získal první zkušenosti s evropskými poháry, to bylo také moje šťastné období. Bohužel jsem v roce 2002 dlouhodobě laboroval se zraněním kolena a poté jsem absolvoval několik hostování. Rád vzpomínám na působení v Mladé Boleslavi a nádherné okamžiky v Poháru UEFA. Pokud bych to shrnul – Jablonec, Sparta, Mladá Boleslav – tam jsem prožil fotbalově nejlepší léta.

Po dlouhých letech je tady návrat do Pardubického kraje, proč jste zvolil divizní Živanice?
V poslední době to již nebylo ono. Ve Slovácku či teď v Čáslavi jsem ani  pravidelně nehrál. Ve druhé lize se fotbal trochu proměnil v boj, s velkými nároky na běhání. Se Živanicemi jsem v kontaktu již delší dobu. Nyní se znovu ozvaly, a tak jsme se dohodli na hostování do konce kalendářního roku. Co bude dál, to se ukáže až v zimě.

Souvisí angažmá v Živanicích s tím, že bydlíte v Chrudimi?
Ano, já jsem při svých angažmá s rodinou vlastně stále jen kočoval, ale již  pět let bydlíme v Chrudimi a za fotbalem odtud vyjíždím. Vlastně to je tak od angažmá v Mladé Boleslavi.

Co si slibujete od živanického působení ve čtvrté nejvyšší soutěži?
Párkrát jsem živanický tým viděl a přesvědčil se, že v kádru má několik  šikovných fotbalistů. Snaží se hrát fotbal, což já chci také. Ve druhé lize je fotbalovost nahrazovaná urputným bojem, a to mně moc nevyhovuje. V tabulce sice Živanice nejsou v popředí, ale domnívám se, že když vyřadily Mladou Boleslav, stálo je to hodně sil. A zvládnout režim středa – sobota – středa je pro tyto celky dost složité. Proto se ani nedivím, že po poháru prohrály v Českém Dubu nebo naposledy doma s Novým Bydžovem. Je to takový stav vykolejení. Totéž se může projevit již tuto sobotu v utkání v Chrudimi. Mužstvo má také po pohárovém duelu, ve kterém si sáhlo na dno sil.

Tento týden Živanice vyřadily Vítkovice a teď je čeká Jablonec, kde jste měl vydařené angažmá. Ještě předtím čeká mančaft zápas v Chrudimi, kde teď bydlíte. To jsou zajímavé výzvy.
Určitě to pro mě budou prestižní zápasy. S klukama z Chrudimi jsem  v kontaktu, několikát jsem s nimi trénoval. Určitě to bude zajímavá konfrontace. Nakonec v AFK hraje i můj brácha, ale mám pocit, že teď je zraněný. V Jablonci jsem zažil vpád do velkého fotbalu, takže k tomuto místu mám pozitivní vztah, i když kádr je tam dnes samozřejmě jiný. Na druhou stranu Jablonec vede ligu. Myslím, že to je spíš hodně atraktivní zápas pro diváky, prostě svátek fotbalu. Pro mužstvo bude soupeř zřejmě nad jeho síly. Navíc se hraje dvoukolově. První zápas v poháru lze za příznivých okolností nějak uhrát, ale odveta umožnuje soupeři při případném klopýtnutí ještě vše napravit. Rozdíl mezi I. ligou a divizí je samozřejmě veliký. Zápas s druholigovými Vítkovicemi jsem viděl, ale tam bylo zřejmé, že moravskému týmu to ve druhé lize nejde a je zralý na padáka.

Pokud vím, určitý zájem o vás má také FK Slovan Pardubice – aktuálně lídr krajského přeboru Pardubicka, který míří za postupem do divize. Proběhly nějaké kontakty?
Ano, jedna schůzka již proběhla, zájem tam je, buď od zimy nebo po skončení  sezony. Samozřejmě každá nabídka potěší, ale v tuto chvíli jsem narychlo v Živanicích a co bude dál se teprve uvidí po skončení podzimní části soutěže nebo v létě. Do Živanic se každopádně těším, je tam pěkné prostředí a hráčský kádr se mi jeví jako dobrý. Snad se mužstvu bude dařit…