Cíl pro letošní sezonu jsem sdělil s nadsázkou. Mluvil jsem o záchraně. No a stala se z toho holá skutečnost. Absolutně mě po přípravě, kdy jsme se scházeli pravidelně v průměru v sedmnácti hráčů, nenapadlo, že bychom měli hrát o padáka.

Hlavní příčinou tohoto jevu byla ta, že jsme vůbec nezachytili začátek soutěže. Tím jsme se sami pasovali do role outsidera. Musím však podotknout, že nás v podzimní části pouze přehrála Bohdaneč a po změně stran také Rozhovice. Jinak jsme v žádném ze zápasů nebyli horším týmem. Bohužel, jak je pravidlem fotbal se hraje na góly nikoliv na šance! Názorným příkladem byly duely ve Starém Mateřově a Cholticích, kde to do fotbalu z naší strany mělo daleko a přesto jsme zvítězili.

Dalším negativem bylo to, že se nám po třech kolech začaly objevovat zranění a pracovní vytíženost některých hráčů. A najednou se nás scházelo jen dvanáct. V Do každého zápasu jsme nastupovali v jiném složení. To prostě byla hrůza.

Abych jen nekritizoval, tak v závěru podzimu se nám jak herně, tak i v proměňování šancí povedla obě poslední domácí utkání proti Prosetínu a Stolanům. Ano, zase ve dvanácti lidech.

Doufám, že se kluci dají přes zimu do pořádku a na jaře se budeme zase moci ukázat. A zachránit se.

SK Řečany nad Labem 1920Celkem
11. místo, 13 zápasů, 4 výhry, 1 remíza, 8 proher, skóre 21:30, 13 bodů

Doma
13. místo, 7 zápasů, 2 výhry, 1 remíza, 4 prohry, skóre 15:17, 7 bodů

Venku
8. místo, 6 zápasů, 2 výhry, 0 remíz, 4 prohry, skóre 6:13, 6 bodů

Penalty
Celkem: 0:1, doma: 0:1, venku: 0:0

Nejlepší střelci
7 – Novotný, 5 – Hostinský