Spojenými nádobami jejich sestupu se staly tragické zisky z venkovních zápasů a také zoufalá koncovka. „Dlouho jsme hráli okresní přebor a zápasy s kvalitními týmy z vyšších soutěží chyběly. Navíc, když jste v přeboru zahodili jednu dvě šance, vytvořili si dalších pět. Tady pokud jsme dobré příležitosti nevyužívali moc, náprav nepřišlo,“ našel rozdíl mezi soutěžemi řečanský trenér Martin Živný.

Jeho „poddaní“ si na sestup výrazně zadělali již po podzimu, kdy na poslední příčce nasbírali pouhých šest bodů.

„Naše podzimní bilance byla jednoznačnou příčinou sestupu. Přitom v poli jsme na soupeře stačili, ale měli jsme smůlu v koncovce. Jenom proměnění dvou penalt nám mohlo přinést pět dalších bodů,“ ví své Živný.

Tým zralý na ručník si však řekl, že soutěž nezabalí předčasně a začal si dávat cíle zápas od zápasu. Nakonec získal třikrát tolik, než na podzim. „Bohužel v zimě nepřišel tzv. desetigólový útočník. Proto branek jsme dávali skoro stejně, ale zlepšila se práce v defenzivě. Klukům slouží ke cti, že makali do pětadevadesáté minuty a několikrát právě v nastavení rozhodovali o třech bodech,“ vyjádřil spokojenost s jarní částí řečanský kouč.

Nováček z Přeloučska předvedl v nejnižší krajské soutěži dvě tváře. Ta domácí se smála a přinesla dvacet bodů, ovšem na ubrečenou z cizích trávníků (pouze čtyři body za čtyři remízy) by nejlepší fanpoušci I. B třídy určitě nejraději zapomněli. „Naším kamenem úrazu byla skutečnost, že jsme v sezoně nedokázali vyhrát dvakrát po sobě. Prostě na domácí výhru jsme nedokázali venku navázat. Proto nám pořád chyběl kousek k úplnému dotáhnutí na soupeře před námi,“ poznamenal Martin Živný.

Řečany si rozhodně neuřízly ostudu. Vždyť ze čtrnácti proher sedmkrát prohrály jen o jednu branku, šestkrát o dva góly a pouze v jednom případě o tři branky. Neutrpěly tedy žádný debakl, čímž se mnoho nováčků, ať už na jakékoliv úrovni, nemůže pochlubit. „Za dvě poslední sezony jsme pouze ve dvou případech inkasovali více než dvě branky. Jednalo se o tři góly teď na jaře, v Přelouči a Kameničkách,“ vysvětluje Martin Živný. Pro doplnění, dvě sezony se v případě Řečan rovná 52 zápasů.