Skoro to vypadá na domluvu… Čtyři zástupci našeho okresu a pouze dva výsledky. V případě Moravan a pardubického céčka je nejhubenější výhra chtěným „paktem". Za to Přelouč po neúspěchu na půdě lídra i Živanice se na prohře rozhodně nedomlouvaly.  Přitom oba týmy sahaly minimálně po bodu. Moravany přerušily dlouhou sérii bez výhry. Přispěl k tomu i uzdravený Milan Bakeš. Svůj tým vedl ze hřiště. Ba co víc, vstřelil jediný gól zápasu.

Vysoké Mýto – Přelouč 2:1
Václav Slavík, trenér Přelouče: „Před utkáním jsem si přál, abychom odehráli s domácím celkem důstojný zápas. Po utkání se vší skromností musím konstatovat, že to pro nás v tomto zápase bylo málo. Vedoucímu týmu jsme byli více jak vyrovnaným soupeřem a bod jsme si určitě zasloužili. Bohužel náš slabý důraz v koncovce a špatné řešení situací ve finální fázi nás stály lepší výsledek. V zápase jsme udělali tři vážnější chyby a dvě domácí potrestali. Naopak my jsme zaváhání Mýta nedokázali využít. To byl jediný, k naší smůle zásadní rozdíl mezi oběma celky. Navíc si myslím, že jsme měli hrát více jak poločas proti deseti, protože faul gólmana mimo vápno volal po červené kartě. K naší nespokojenosti, jinak velmi dobrý rozhodčí, tasil k údivu všech pouze žlutou. Za předvedený výkon musím pochválit všechny kluky a jen doufám, že podobně se budou prezentovat i ve zbývajících zápasech podzimu."

Dobříkov – Pardubice C  0:1
František Kovárník, trenér Pardubic C: „Sehráli jsme velmi těžké utkání, na které se domácí tým velmi dobře připravil. Vše podřídil tomu, aby nedostal branku. Od samého začátku jsme byli ve všech herních činnostech lepší a Dobříkov se pouze bránili. Opět jsme ale v šancích selhávali. Vysvobodil nás až Sůra, který po závaru v šestnáctce nekompromisně rozvlnil síť. Domácí tuto situaci hodně těžko kousali a prezentovali se několika nevybíravými zákroky. Za přístup k utkání chválím celý mančaft. Hráči plnili to, co jsme si předsevzali. Výborně zahráli Sůra, Polák a Růžička."

Lanškroun – Moravany 0:1
Milan Bakeš, trenér Moravan: „V Lanškrouně jsme sehráli podobné utkání jako v Dobříkově. Tentokrát se šťastným koncem pro nás. V prvním poločase jsme domácí v poli přehrávali. Byli jsme silnější na míči a díky kvalitním kombinacím si vypracovali několik brankových příležitostí. Bohužel střelecké trápení našich útočníků stále pokračuje. A tak jsme do kabin šli pouze s jednobrankovým náskokem. Do druhého poločasu soupeř udělal nějaké změny v sestavě a zjednodušil hru. Nakopávanými míči a zvětšeným důrazem si vynutil mírnou převahu. Výsledkem ale byla jen řada standardních situací, které jsme ustáli. My jsme zlobili z rychlých protiútoků a vypracovali si další příležitosti na zvýšení vedení. Ale naše efektivita byla žalostná. Díky tomu domácí tým žil svou naději do posledního hvizdu rozhodčího. V konečném hodnocení je naše vítězství zasloužené a je jen škoda, že nedokážeme zužitkovat alespoň čtvrtinu vypracovaných šancí. Pozitivní je i nula na kontě obdržených branek. První krok v umazávání záporných bodů jsme zvládli a doufám, že nás tohle vítězství nakopne do dalších pro nás důležitých zápasů. Výsledky posledních kol ukazují, že soutěž bude hodně vyrovnaná a každý bod se bude počítat."

Mor. Třebová – Živanice 2:1
Petr Rejman, trenér Živanic: „V první půli se hrálo v rychlém tempu. Domácí jsme přehrávali a vytvářeli si šance. Na konci první čtvrthodiny Kořínek na dvakrát ještě brankáře nepřekonal, ale ve 22. minutě po rohu a teči Peterky se míč šťastně odrazil od jednoho obránce do sítě. Pak se hra plná osobních soubojů odvíjela většinou ve středu hřiště. Začátek druhého dějství nám ovšem vůbec nevyšel. Po několika vteřinách Moravská srovnala, když se prosadili dva domácí borci na pět našich obránců. Pak jsme si vytvořili drtivou převahu, ale do šancí se dostával jenom jeden hráč a to Kořínek. Do sedmdesáté minuty měl možnost čtyřikrát měnit skóre.  Jenže ani jednou nedostal míč za záda brankáře. Rozhodnutí padlo záhy. Po fatální chybě našeho gólmana. Při odkopu vykopl krtka, míč se dostal na kopačky soupeře a pro něj byla hračka ho dopravit do sítě. Ještě  v 76. minutě šel Kořínek sám na bránu, ale dal opět vedle. Pak už to byla jenom snaha o vyrovnání, proti všem  bránícím hráčům. Přijít o tři body takovýmto způsobem je opravdu neuvěřitelné…"