VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rejmon: Živanickým fanouškům hodně dlužíme

Živanice - Vedoucí mužstva nováčka nejnižší republikové soutěže si myslí, že dobře rozjetý stroj přibrzdil zájem druholigového Zlína o trenéra Pulpita

3.12.2013
SDÍLEJ:

Živanice – Náchod 4:1Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

TJ Sokol Živanice
Celkem
11. místo, 15 zápasů, 5 výher, 3 remízy, 7 proher, skóre 22:22, 18 bodů
Doma
15. místo, 7 zápasů, 2 výhry, 1 remíza, 4 prohry, skóre 12:12, 7 bodů
Venku
3. místo, 8 zápasů, 3 výhry, 2 remízy, 3 prohry, skóre 10:10, 11 bodů
Nejlepší střelci
8 – Klátil, 5 – Herzán (3 z penalty)

Guláš, který se v průběhu podzimu změnil v chutnou omáčku, ale ta se v jeho závěru jaksi připálila… Asi takto by se dal charakterizovat živanický nováček. V letní přestávce se z průměrného týmu krajského přeboru stal účastník divize. V rekordním čase sehnal prakticky nový kádr a vyrazil do bojů. Pomohl příchod ostříleného trenéra Pulpita, který na lavičce nahradil kolegu Kratochvíla. Jediným mužem, který byl svědkem všech patnácti duelů se stal  VÍTĚZSLAV REJMON, vedoucí mužstva.

Jak byste ve stručnosti zhodnotil podzimní část živanického  mužstva?
Ke spokojenosti máme hodně daleko. A mám na mysli jak umístění, tak bodový zisk. Při vší skromnosti, měli jsme mít o osm až deset bodů více a reálná by byla pátá příčka. A to vzhledem ke kvalitě hráčů i vytvoření podmínek v klubu. Zklamáním jsou pro nás hlavně ztráty z domácího trávníku. Po příchodu trenéra Pulpita došlo k rapidnímu zlepšení. Naše hra dostala řád. Neprohráli jsme šest zápasů v řadě a tabulkou se posouvali výš a výš. Když už to vypadalo na jakousi záchranu podzimní části, přišla domácí prohra s Železným Brodem. A místo vygradování úspěšné série jsme dostali pořádnou facku.

Nemohl ovlivnit váš nulový vstup do soutěže fakt, že živanický tým byl šit horkou jehlou?
Jsem přesvědčen, že to byla hlavní příčina našeho nepovedeného začátku. Mužstvo se před sezonou poskládalo ze čtyř klubů: Živanice, FK Pardubice, FC Hradec Králové a Lhota pod Libčany. Měli jsme málo času na prověření hráčů a poté také na sehrání mančaftu. To se projevilo zkraje soutěže, kdy se hledala optimální sestava. Navíc někteří borci si neuvědomovali, že půlroku budou hrát za Živanice. Než se tým vykrystalizoval, uplynulo pár kol. A nutno podotknout, že jsme v nich měli i smůlu.

Třetina nového živanického kádru měla za svým jménem hostování z FK Pardubice. Přitom s tímto klubem byly Živanice na kordy. Co se změnilo?

Musím s radostí konstatovat, že se narovnaly naše vztahy. Dokonce se nebojím tvrdit, že se výrazně zlepšily. Jsem také rád, že spolupráce funguje bez problémů i s Chrudimí a Hradcem.

Ještě než se dostaneme k propírání živanického prádla, podívejme se na soutěž jako na celek. Jaká  je ve vašich očích?

Skupina C je ze všech divizí nejkvalitnější. Vyznačuje se velkou vyrovnaností. Tedy až na Dobrovici a Novou Paku. Oba kluby jsou finančně zabezpečené, takže v nich hrají velice dobří hráči. Na rozdíl od Živanic ovšem mají nasbíráno hodně zkušeností. I z nejvyšší soutěže. To samé platí o třetím Turnovu. Kdybychom my měli ve svém středu tak o dva zkušenější hráče a navíc zástupce střední generaci, mohli bychom jim šlapat na paty.

Naznačujete snad tím, že živanické mužstvo je špatně věkově poskládané?

Teď jste uhodil hřebíček na hlavičku. V létě na to nebyl čas, tak věřím, že přes delší zimní přestávku se najde.

V letní přestávce jste si tedy mohli podobně jako Hana Zagorová pobrukovat Spěchám…
(úsměv) A tak jsme měli na podzim hodně mladé a nezkušené mužstvo. Proto se dá možná i pochopit, že kluci některé herní situace nezvládají. Stále se učí se za pochodu. Hodně nám v tomto ohledu pomohl příchod Ondry Herzána ve třetím kole, který je na hřišti usměrňoval a svými výkony jim dodával sebevědomí. Sekundoval mu Ferčák, který má rovněž zkušeností na rozdávání. Mladíci kolem nich se chytili a od šestého kola jsme najeli na bodovou vlnu. Šestkrát za sebou jsme si odnesli ze hřiště nějaký bodový počin.

Jenže následoval osudový zápas, viďte?
Je to tak. Bohužel přišlo zklamaní po domácí prohře ze Železným Brodem. Tehdy se sešlo několik okolností.  Jednou z nich byla skutečnost, že se o trenéra Pulpita začal zajímat Zlín. Mužstvo to rozhodilo. Přestože se hráči měli starat jenom o svůj zápas a ne o to, jestli přijede trenér, stále to měli v hlavách. Podle mého názoru dvojí role Pulpita měla vliv na výkony Živanic v posledních kolech.

Dovolte mi ještě jeden postřeh. Živanice v jednom připomínají ligový celek. Jejich tým je složen s takzvaných žoldáků. Nechybí vám borci, kteří by, jak se říká, za Živanice položili i život?
(směje se) Je to složité. Zkraje soutěže jsme museli s hráči hodně na toto téma hovořit. Museli si uvědomit, že od 1. července do 31. prosince pro ně nic jiného, než Živanice neexistuje. Že nejsou v Pardubicích, Hradci ani ve Lhotě. Navíc, že hrají v klubu, který jim vytváří velice slušné zázemí. Jak finanční tak sportovní. U některých to nepomáhalo, tak jsme jim to po nějaké době museli připomenout dost důrazně.

Tak to asi bylo něco na Pulpita. Angažovali jste ho proto, aby mladý tým srovnal do latě?

Ač je trenér Kratochvíl výborný kouč, hráči ho moc nerespektovali. Po příchodu Pulpita se jejich přístup celkově zlepšil. Nechci přímo mluvit o tom, že by z něho měli strach, nicméně trenér Pulpit je známý svojí náročností i upřímností. I když je pravda, že to někdy přesahuje mez. Na druhou stranu to na mladé kluky platilo.

Takže žádné pohoda, klídek, tabáček a leháro…

Najednou si nikdo nedovolil na tréninku, na tož při zápase něco odfláknout. Dostal by totiž čočku a nehrál by. Před jeho příchodem jsme stále věřili některým hráčům, ovšem oni nám to výkony nevraceli.  Pulpit překopal sestavu, některé posadil na lavičku a tým víceméně začal šlapat. Opakuji, škoda zájmu Zlína. Kluci začali polemizovat, zda zůstane či nikoliv a koncentrace šla zase dolů. V nadsázce mohu prohlásit, že když této mladé generaci povolíte řetěz, je zle…

Hrát doma je pro váš tým za trest a pro živanické příznivce utrpěním, souhlasíte?

Nezbývá mi nic jiného. Doma jsme ztratili čtrnáct bodů, což je hodně. A neomlouvá nás ani fakt, že jsme se střetli se třemi nejlepšími celky divize C. Vyhrávat nebo alespoň remizovat v domácím prostředí je základ vyššího bodového konta. Živanickým divákům hodně dlužíme.

Asi si říkáte: Zaplať pánbůh, že můžeme hrát venku…
Na druhou stranu jsme opravdu přivezli dost bodů z venku. To by za normálních okolností měl být bonbonek. My však na zisku z cizích hřišť na podzim stavěli. Navíc jich mohlo být ještě více, kdybychom netápali v koncovce nebo se nedopouštěli hrubých individuálních chyb. Ale to vlastně platí i pro domácí střety.

Jaké maté vysvětlení pro tento trochu nezvyklý kontrast?
Doma musíme více tvořit a hrát útočně. To se nám kolikrát i dařilo, ovšem v koncovce jsme byli často bezzubí. Mladí kluci jsou před domácím publikem pod psychickým tlakem a vypracované příležitosti neřeší správně. Co je nám platné, že jsme aktivnější, než naši protivníci, když stejně umřeme na šance. Za to venku se nám hraje lépe. Tvořit musí soupeř, protože na vítězství hraje on. No a my můžeme vycházet ze zajištěné obrany a vyrážet do rychlých protiútoků. Z těchto situací jsme od poloviny podzimní části těžili nejvíce.

Z pozápasových referátů či trenérských hodnocení vyplývalo, že jste vesměs nebývali horším týmem, než váš protivník…
Jediný tým, který nás vyloženě přehrál byla Dobrovice. Musím přiznat, že na soubor složený z exligových hráčů jsme skutečně neměli. Lepší byl i zmíněný Železný Brod, ovšem tomu jsme hodně napomohli. Stačilo podat alespoň průměrný výkon a neprohráli jsme.

Už se tedy asi nemá ani cenu ptát na nejhorší váš výkon v podzimní části. Co ale nejlepší?
Nejlepší zápasy bych vybral dva. Doma s Novou Pakou, kdy jsme byli lepší než lídr, ale nedokázali jsme dopravit míč do sítě. Venku jsme odehráli nejlepší utkání s Jabloncem nad Jizerou.

Můžete prozradit jaké jsou vaše plány pro jarní sezonu?

Ať už to bude pod Pulpitem nebo někým jiným, chceme náš kádr zkvalitnit. Máme vyhlédnuté nějaké hráče, které bychom rádi do Živanic přivedli. Sledujeme je na vlastní oči a ne jako v létě, kdy k nám prakticky přicházeli jen na doporučení. Není nad to nové hráče si osahat. Žádné: Tak ho vezměte, on je výborný. Pak vás čeká akorát rozčarování.  Z těchto slov vyplývá, že se s některými hráči budeme muset rozloučit, protože divizní úrovně nedosahují. Co se týče výkonnostních cílů, chceme skončit do šestého místa.

Autor: Zdeněk Zamastil

3.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nehoda u Bohdanče skončila zraněním matky s dítětem.
4

Při nehodě byla zraněna matka s dítětem

Utkání 5. kola základní části Kooperativa NBL mezi týmy BK JIP Pardubice a USK Praha (83:67).

Basketbalové Pardubice smetly pražské USK

Únik plynu se nekonal, záchranáři přesto měli práci

Přelouč - Na místě se zdravotníci museli postarat i o miminko.

TOP 09 je ve sněmovně, poslanec Skalický ale mandát ztratil

Pardubice – Prohra s křečovitým úsměvem. Tak hodnotí volební výsledek TOP 09 poslanec Jiří Skalický. Po napínavém sčítání hlasů se sice jeho strana do Poslanecké sněmovny dostala, ovšem sám Skalický ve funkci poslance končí.

Dostali jsme facku, říká šéf pardubické ČSSD Malina

Pardubice – Pochmurná nálada panovala v sobotu ve volebním štábu ČSSD. Strana totiž ve volbách propadla, v kraji získala pouze 7,47 procenta hlasů. V Poslanecké sněmovně tak bude mít za Pardubický kraj pouze jeden mandát. Ten obsadí krajský lídr a dosavadní ministr Jan Chvojka.

OBRAZEM: Co se odehrálo ve volebních místnostech

Pardubice - Fronty před otevřením volebních místností, člen komise agitující pro jednu ze stran, první vhozené hlasy, cestující urna za nemocnými a závěrečné sčítání hlasů. To vše zachycuje naše fotogalerie, jakési malé ohlédnutí za víkendovými volbami do poslanecké sněmovny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení