Útok na nejlepší sezonu Pardubic v moderní druholigové historii nakonec těsně nevyšel. Před dvěma lety získaly 46 bodů, teď o jeden méně a ve Fotbalové národní lize skončily osmé.
Ve Vlašimi prohrály 0:1, do základní sestavy poslaly dva dorostence Davida Pánka s Davidem Hufem, kterého ve druhé půlce vystřídal další mladík Patrik Valenta.

Pardubice přijely bez svých dvou opor. Kapitán Jan Jeřábek dostal minulý týden osmou žlutou kartu a měl stopku. Společně s brankářem Luďkem Frydrychem tak jel do Kutné Hory tahat z průšvihu rezervu, která usiluje o záchranu v divizi…
Mezi tyčemi si odbyl druholigovou premiéru Milan Knobloch. Příběh Josefa Ptáčka z minulého týdne však nenapodobil, nulu nevychytal.

Hosté působili na začátku trochu opařeně. Tyč vlašimského střelce Jíchy je ještě neprobrala, a tak v 16. minutě inkasovali, když se přímo z rohu trefil Barák.
Až potom začaly být Pardubice nebezpečné směrem vpřed.

Kakrdovu dobrou střelu ale vzduchem plachtící brankář Budínský vytáhl na roh a tlak na začátku druhé půlce skončil jenom lobem Petráně těsně nad. Gól se Východočechům vstřelit nepodařilo. Budínský se několikrát ještě zapotil, ale vždy byl na pravém místě.
Utkání muselo být také jednou přerušeno kvůli výtržnostem pardubických fanoušků.

Vlašim – Pardubice 1:0
Fakta – branky: 16. Barák. Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Hrabovský.
Žluté karty: 3:0 (Barák, Veselý, Hejný).
Diváci: 430.
Poločas: 1:0.
FC Graffin Vlašim: Budínský – Breda, Štochl, Simerský, Nový – Vebr – Brejcha, (73. Veselý) Barák, Vopat (88. Janda), Průcha – Jícha (87. Hejný).
FK Pardubice: Knobloch – Kakrda, Bederka, Kopřiva, Šejvl – Pánek (76. Pospíšil), Řezníček (79. Záviška), Kudrna, Fousek – Petráň, Huf (46. Valenta).