„Bude ale víc prostoru pro herní přípravu než třeba v zimě, kde se hodně honí kondice,“ prozradil trenér třetiligového nováčka Martin Svědík.
Po triumfální jízdě divizí si přál, aby se podařilo udržet stávající kádr, a podařilo se. V Pardubicích tak bude nadále působit futsalový reprezentant Lukáš Rešetár, o jehož odchodu se spekulovalo nejvíc. „Samozřejmě že jsem rád, že zůstal. Patří k základní ose týmu,“ pochvaloval si Svědík.

Navíc je dost pravděpodobné, že se podaří tým ještě posílit. Kouč Svědík už dříve avizoval, že by si do týmu přál maximálně dva hotové fotbalisty.
„Víc nechci, přijdou kvalitní hráči z dorostu a je potřeba je také zapracovat,“ nezapomíná na mladíky, kteří v minulé sezoně dokázali vykopat nejvyšší mládežnickou soutěž.

„Jestli ještě někdo přijde, bude to komplexní hráč do základní sestavy, který bude mít za sebou angažmá ve vyšší soutěži,“ dodal Svědík. Noví fotbalisté by se v kádru druhého nejlepšího týmu východních Čech měli objevit nejpozději do 17. července. „Kompletní bych ho chtěl mít do příští soboty. Nechci, aby mi sem někdo chodil týden před mistrovským utkáním,“ vysvětluje Martin Svědík.

Celé přípravné období bude trenér se svým týmem trávit v domácích podmínkách. „Čeká nás hodně přípravných zápasů. Ze začátku dostanou určitě šanci dorostenci. Nejdřív chci vidět, jak na tom kluci jsou a pak budu pracovat s osmnáctičlenným kádrem,“ dodal pardubický trenér.