Jde to i bez kapitána Jana Jeřábka. Stěžejní hráč a tvůrce hry Pardubicím chyběl v Českých Budějovicích, přesto Východočeši v pátečním utkání 14. kola vyválčili cenný bod. Nic na tom nemění ani skutečnost, že remízu 1:1 hostujícím fotbalistům zajistil Korejec Daewon Kim až minutu před koncem zápasu. Loni prvoligoví Jihočeši, kteří se po desáté v řadě nedočkali vítězství, vedli od 74. minuty po trefě Wermkeho. Jenže v závěru dohrávali bez vyloučeného Linharta a v oslabení inkasovali.

„Utkání bylo bojovné, vyrovnané a podle mého názoru je výsledek odrazem hry jak v prvním, tak i ve druhém poločasu. Remíza je spravedlivá. Výsledek odpovídá předvedené hře. Vezeme si bod, který jsme si vybojovali," zhodnotil utkání pardubický trenér Jaroslav Míchal.

Hra Pardubic je postavená na Jeřábkovi, čekalo se, jak si tým bez něho povede. „Jeřábek nám chyběl, ale zase se dobře rozehrál Řezníček a podal velmi snaživý výkon," vyzdvihl Míchal.

Výkon? Mohl být lepší i horší

Záložník Jan Řezníček po svém výkonu na jihu Čech i po pochvale od trenéra zůstával nohama na zemi. „Můj výkon? Nerad sebe hodnotím, z mé strany to mohlo být lepší i horší," povídal skromně třiadvacetiletý fotbalista, který na podzim chytil dobrou formu.
Při absenci Jana Jeřábka od trenérů žádné zvláštní pokyny nedostal, nebyl předem určen, aby se pokusil fotbalového „režiséra" zastoupit.

„Trenér mi nic na tohle téma neříkal," přiznal. Jeho dobrý výkon vyplynul z dění na trávníku a výsledkem byl zisk bodu. „Bylo to vyrovnané utkání. Domácí i my jsme měli nějaké šance. Naštěstí jsme v závěru dokázali vyrovnat. Remíza je určitě zasloužená," poukázal Řezníček.

V minulosti bylo pro pardubický tým nesnadné kapitána Jeřábka nahradit. I v pátek jeho myšlenky a nápady ve hře chyběly, to bez diskuze, ale mužstvo si už bez svého vůdce počínalo přece jenom lépe.

„Samozřejmě je znát, když Honza chybí, je to náš nejlepší hráč. Ale museli jsme si s tím poradit a docela se nám to povedlo, třeba oproti jiným zápasům, kdy se nám to moc nedařilo. Tentokrát se to povedlo. A bod je pro nás vzhledem k vývoji zápasu dobrý. Teď ho musíme potvrdit doma," přeje si Řezníček.

Jenže v sobotu dorazí na stadion Pod Vinicí silná Karviná, jeden z aspirantů na postup. Pardubický záložník se však soupeře nebojí. „Jednoznačně si věříme, daří se nám, doma jsme ještě neprohráli. Věřím, že zvládneme i tenhle zápas."