Po dvou letech zase Pardubice v poháru vyzvou prvoligového soupeře. Ve středu od 16.30 přivítají v rámci třetího kola „Mol cupu" Teplice.

Miroslav Jirka nyní ve východočeském klubu trénuje mládež a už se těší, až se Pod Vinicí svěřenci Davida Vavrušky předvedou. Pro něj totiž půjde o vzpomínku na báječné časy.

Pardubický odchovanec si v sezoně 2001/2002 za Teplice zahrál. Nastoupil do 15 zápasů po boku Pavla Verbíře, tehdejší ligové mega hvězdy. „Byli jsme velcí kamarádi, zažili jsme toho spolu moc a těším se, až zase pokecáme," nemůže se dočkat středy.

Verbíř už dávno pověsil kopačky na hřebík, stejně jako Jirka. Ale u A týmu plní roli vedoucího mužstva. „Na setkání s ním se těším opravdu hodně," říká Jirka, který má momentálně v Pardubicích na povel talentované borce ročníku 2003. Do Teplic ho vystřelily skvělé výkony v druholigovém Xaverově. „Tam se mi dařilo herně i střelecky. Měl jsem tehdy nabídky z Liberce, z Teplic, i nějaké zahraničí se objevilo. Ale rozhodl jsem se pro sever Čech a rozhodně jsem nelitoval. Poznal jsem tam spoustu perfektních hráčů, kamarádů i trenérů. Byla to pro mě velká zkušenost," vzpomíná na svoji velkou štaci v tom nejlepším.

Jeho herní vytížení kleslo s odchodem Dušana Uhrina. Františku Ciprovi se do koncepce už moc nehodil. „Ve druhé části svého teplického angažmá jsem tolik příležitostí nedostával. A tak jsem šel na hostování do Mostu. Tam byl trenér Urban, se kterým jsme se znali z Xaverova, a odehrál jsem tam pod ním část sezóny. V Teplicích jsem ale našel partu výborných kluků, ať to byli Zdeňko Frťala, Pavel Verbíř, Pišta Leitner… Byli jsme skupinka, která spolu hodně kamarádila," nedá Miroslav Jirka na Teplice dopustit.

Potom se přesunul do Litvínova, kde vydržel až do roku 2009 a začal trénovat mládež. Nakonec se vrátil domů do Pardubic. „Chci, aby se co nejvíc kluků ve středu přišlo podívat na fotbal a všichni viděli, že ještě musejí hodně trénovat, aby se dostali na takovou úroveň, jakou mají Teplice," říká trenér pardubického potěru.

Talentované fotbalisty prý ve svém kádru má: „Myslím, že jejich mety by měly být co nejvyšší, ročník 2003 je opravdu výborný a kluci mají na to, aby to dotáhli ještě dál, než kluci, kteří dnes hrají za Teplice," věří jim Jirka.