"S umístěním jsem spokojen. Jako staronováček být první, to je skvělé. Chtěli jsme hrát o přední příčky, ale s prvním místem asi nikdo nepočítal. V úvodu podzimní části jsme využili nováčkovského elánu. Kluci se na soutěž moc těšili. Příprava byla výborná a po dohodě s vedením jsem musel nechat široký kádr, protože B tým nepřihlásil soutěž. Vstup do nové sezony je pro každé mužstvo velmi důležitý. Nám se povedl na výbornou, i díky tomu jsme se dostali do herní pohody.

Po pěti plně vyhraných zápasech jsme se zařadili do okruhu favoritů I. B třídy. Obecně platí, že každé utkání je těžké, o to víc, když jste v pozici lídra. Porazit prvního je totiž vždy mentálně vyšší úspěch. Proto si na nás soupeři začali dávat větší pozor. Nicméně porazit v základní době jsme se nenechali ani jednou.

Méně než dva body jsme tak brali pouze jednou po penaltovém nezdaru s Cholticemi. A musím říct, že proti Cholticím to byl těžký zápas s jedním z nejkvalitnějších soupeřů. Sice to byl jediný tým, který nám vzal dva body, ale herně jsme měli nejhorší utkání v Bohdanči. Kluci si prohrát ani nezasloužili, až právě na tento zápas.

V Bohdanči byl soupeř po všech stránkách lepší, ale domácí se nakonec zatáhli a vedení si nepohlídali. A k těm horším utkáním patřilo i to ve Starém Mateřově. Úplně podle mých představ nebyly i některé další zápasy, přesto nás žádný protivník nějak extra nepřehrával. A co se týče opravdu vydařeného střetnutí, zmínil bych hned to první s Horním Jelením. Soupeř měl zkušenosti z vyšší soutěže a my hráli venku. Toto vítězství bylo těžké, ale zasloužené.

Ze všech týmů jsme absolvovali nejvíce minut strávených na hrací ploše. Zapříčinilo to šest penaltových rozstřelů. Hned pětkrát jsme v této fotbalové nadstavbě uspěli. Přitom penalty netrénujeme. Před utkáním ani před rozstřelem nikoho neurčuji. Vždy to nechám na samotných hráčích a vůbec to neřeším. Jediné co chci, aby na penaltu šli odhodlaně a svědomitě. Takže záleží, kdo má jakou náladu a jak si věří. Zatím se to osvědčilo. Ono někoho do něčeho nutit nemá cenu, kluci se vždy v pohodě domluvili.

Ještě jednou bych zdůraznil výhodu širokého kádru. Loňské opory, které táhly tým za postupem z okresního přeboru, mám na mysli Červenku, Hovorku a Jana Růžičku, neodehrály na podzim téměř nic. V létě jsme se ale posílili o tři hráče zkušeného Němečka, M. Peška a Jantovského.

Zásluhou prvně jmenovaného jsme jednoznačně vyztužili naši obranu. Kluci pod jeho vedením fungují organizovaně, více si věří a jsem rád, že jim své zkušenosti předává. Do kádru zapadl v pohodě a dokonce byl i na několika trénincích. Jeho neúčast omlouvá trenérské působení u týmu FK Pardubice U19. (tr, zz)

TJ Sokol Rosice nad LabemCelkem
1. místo, 13 zápasů, 7 výher, 6 remíz, 0 proher, skóre 34:14, 32 bodů

Doma
4. místo, 6 zápasů, 4 výhry, 2 remízy, 0 proher, skóre 17:5, 15 bodů

Venku
1. místo, 7 zápasů, 3 výhry, 4 remízy, 0 proher, skóre 17:9, 17 bodů

Penalty
Celkem: 5:1, doma: 1:1, venku: 4:0

Nejlepší střelci
11 – M. Bartoš, 8 – M. Pešek, 6 – F. Bartoš, 4 – Jiří Růžička