V uplynulé sezoně se rosičtí fotbalisté umístili na deváté pozici, ale až do samého závěru měli starosti se záchranou soutěže. „Splnili jsme hlavní předsezonní cíl, tedy v pozici nováčka udržet I. A třídu i pro příští ročník. To se nám nakonec podařilo, i když to nebylo vůbec jedoduché. Potýkali jsme se s velkou marodkou a úzkým kádrem. Navíc se nám nedařilo v domácím prostředí, venku jsme mnohdy předváděli lepší výkony,“ hodnotil rosický trenér Milan Ujec. Definitivně se Rosice zachránily v předposledním kole, kdy porazily Libchavy 3:1. „V závěru jsme zvládli existenční duely,“ doplnil rosický kouč.

Nyní už zraky příznivců vyhlížejí novou sezonu. Na tu se budou Rosice připravovat v domácích podmínkách. „V přípravě využijeme travnaté plochy, případně i okolí Rosic k výběhům,“ prozradil Ujec. Na tréninku mohl v týdnu přivítat první posilu, která však již rosický dres dříve oblékala. „Na hostování z Chroustovic přichází Filip Uhlíř. Uvítal bych příchod ještě dvou hráčů, vše je zatím ve stádiu jednání,“ uvedl trenér Milan Ujec. Hostování v Rosicích i pro příští sezonu již prodloužili brankář Frinta, dále Jarmar, Rousek, Pavel, Kuchta a Blažej. Z hostování se naopak vrátil Řehák a po delší pauze se do přípravy zapojí Štěpán.

V kolonce odchodů jsou zatím tři ukončená hostování. Záložník Skokan míří do Heřmanova Městce, ze studijních důvodů nepokračují Flosman s Dvořáčkem. Hostování v Srchu bylo prodlouženo Horynovi, v nižších soutěžích pokračují Haan a Těšitel. Na hostování do Popkovic nově odešel Bureš.
První přípravné utkání čeká rosické hráče za týden, kdy se střetnou s FK AS Pardubice. Po sérii dalších zápasů vstoupí 11. srpna do nového ročníku doma proti Morašicím.