„Naše forma se bude určitě odvíjet od toho, jak nám zachytá gólman,“ říkal před začátkem třetí ligy lídr pardubické obranné linie Tomáš Prorok (30).

V jarní části bude mít těžký úkol – udržet vysoko nastavenou laťku. Na podzim se jeho tým totiž chlubil třetí nejlepší defenzivou v soutěži.

V přípravě hrála obrana většinou ve stejném složení jako na podzim. Vy s Martinem Tischlerem uprostřed a na krajích se točili Přibyl, Voženílek a Hudec. Může být defenzivní linie stejně pevná jako na podzim?
Doufám, že ano. Budeme se snažit. Na podzim nám to moc nešlo hlavně venku, takže doufám, že teď to bude jenom lepší. Asi by se mělo projevit, že od podzimu hrajeme spolu. Jestli to tak ale opravdu bude, ukáže až zápas.

Z prvních osmi jich pět odehrajete venku. To s vaší podzimní bilancí na hřištích soupeřů, kde jste vyhráli jenom jednou, moc nadějně nezní…
Nezní. Ale já doufám, že se nám podařilo v přípravě zapracovat na tom, abychom se vyvarovali zbytečných chyb a aby se také zlepšil náš herní projev. Venku to nebylo ono.

Myslíte, že v sobotu bude k dispozici i zkušený brankář brankář Martin Shejbal, který v přípravě neodchytal ani minutu?
Myslím, že jo. Dám mu pár kapesníčků a ono to půjde (usmívá se). Ne, vážně, čekám, že bude chytat.

Na řízení defenzivy jste bez něho zůstal přes zimu sám. Chyběl vám na hřišti obvyklý parťák?
Mně osobně hodně. Nejenom při zápase, ale i v kabině. Je znát, když tam není. S ním v zádech víte, že máte za sebou jistotu. V zimě místo něho chytal mladý Žák a v žádném případě nechci říct, že by to byl špatný brankář. Ale Šejba (Shejbal) toho už má strašně moc odchytáno, je to ohromně zkušený gólman. A hlavně je slyšet.

Jisté je, že do Budějovic odcestujete bez dvou útočníků. Chybět bude Petrus i Fikejz. Není to problém?
Znát to určitě bude. Ale musíme se s tím poprat, nějak to musíme zvládnout.

Jako klíčová se jeví absence Davida Petruse, jednoho z nejlepších útočníků třetí ligy. Změní se bez něho vaše hra?
Třeba trenér řekne, abych šel dopředu (směje se).

Že by Pardubice díky vám začaly hrát na Jana Kollera?
Spíš bych se odhadoval na rozbíječe (usmívá se). Ztráta Davida Petruse bude citelná. Místo něho ale nastoupí někdo jiný a určitě bude mít patřičnou motivaci ho nahradit.

Na podzim jste si museli získat jméno a respekt. Málokdo věděl, co třetí liga obnáší. Je mužstvo teď méně nervózní?
Moc velké rozdíly bych neviděl. Podle mě je to stejné jako na podzim.