SK Převýšov – FK Pardubice
NEDĚLE 30. srpna, 10.15:
(hř. Převýšov)
Vítěz se ve 3. kole utká:
Štěchovice / Teplice

Mezi oběma soupeři je výkonnostní rozdíl jedné třídy, ovšem ten může být v mnohdy nevyzpytatelné pohárové soutěži smazán. Papírově slabší Převýšov (ČFL) bude mít výhodu domácího prostředí a pokusí se o překvapení na úkor druholigových Pardubic.

„Rozhodně chceme soupeře potrápit a kdyby byla příhodná situace, tak i postoupit. Nic nevypustíme a uděláme vše pro to, abychom byli Pardubicím rovnocenným sokem. Zápas začíná za stavu 0:0. Šance na postup jsou pro oba stejné, tedy padesát na padesát. Uzdravil se nám jediný zraněný hráč, takže bychom měli být kompletní. Navíc nás v rámci farmářské spolupráce posílí i hráči z FC Hradec Králové," uvedl převýšovský trenér Tomáš Hrabík.

Stejný cíl mají samozřejmě i Pardubice, rozhodně nedorazí jen na výlet, rády by domů přivezly Teplice. „Chceme v Převýšově uspět. S Teplicemi jsme hráli už v přípravě, ale teď by to bylo něco jiného, láká nás je doma přivítat. Čtrnáct dní jsme nehráli mistrovské utkání, tak to pro nás bude teď i generálka na další zápas Fotbalové národní ligy v Táborsku," plánuje kouč Pardubic Jiří Krejčí. Stále ještě nemůže použít letní akvizici Joela, který léčí přetržený vaz v kotníku. Šanci by tak mohl třeba dostat Martin Klátil. V béčku se totiž docela rozstřílel, ve dvou zápasech nasázel celkem pět gólů.

Olympia Hradec Král. – Bohemians 1905
SOBOTA 29. srpna, 17.00:
(hř. v Kuklenách)
Vítěz se ve 3. kole utká:
Chrudim / FC Hradec Králové

Nejtěžší test v sezoně. Zatěžkávací zkouška, která na rozdíl od zápasů v divizi C odhalí, jaké slabiny má ambiciózní mužstvo Olympie Hradec Králové. V 2. kole MOL Cupu přijedou do Kuklen prvoligoví Bohemians Praha.
Ve čtvrté české lize Olympia dominuje, po čtyřech úvodních duelech má skóre 12:0 a plný počet bodů. Nikdo posílenému kádru s exligovými veterány Rolkem, Poděbradským a Klapkou nedokáže konkurovat.
V sobotu ale dorazí na útulný stadion Olympie těžká váha z elitní soutěže!

„Říká se, že jeden zápas se silnějším soupeřem se dá uhrát, když se sejdou okolnosti, štěstí a kvalitní výkon. Nám může nahrávat fakt, že máme zkušené hráče, kteří vědí, do čeho jdou. Nemyslím si, že by všichni naši exligoví hráči byli už za zenitem. Minimálně polovina z nich by profesionální soutěž ještě zvládla," vyjádřil se v obsáhlém rozvoru pro Deník Miloš Sazima, jeden z architektů současného progresu hradeckého mužstva číslo dvě.

Pokud by se Olympii povedlo zinscenovat šokující postup, ve třetím kole by ji čekal lepší z dvojice Chrudim – Hradec. „Derby s Hradcem ve třetím kole poháru by byl náš historický úspěch…," zasní se Sazima. Přetransformují se sny v realitu? Odpověď se dozvíme zítra.