„Před zápasem jsem si říkal, že rychlý gól bychom potřebovali. Hodně nám pomohl,“ potvrdil záložník Jan Řezníček. Právě hráč s číslem 4 byl autorem prvního jarního gólu Pardubic.

„Mám rád podobné zakončení, kdy můžu obstřelit gólmana na zadní tyč. Zase tolik se k tomu nedostávám, i trenér mi to někdy vyčítá. Adam Fousek si na mě křikl, ale překvapivě jsem nenahrával. Vystřelil jsem a povedlo se,“ vrátil se k úvodnímu podstatnému momentu dohrávky 19. kola.

Nula v kolonce vstřelených branek byla tématem v kabině, ale nic speciálního Řezníčka za gól nečeká. „Žádná prémie vypsaná nebyla, ale říkali jsme si, že už to musí přijít. Rozebírali jsme to, ale je to těžké. Někdy na to ani nepřijdete. Možná jsme méně stříleli, tentokrát toho bylo dost. Konečně jsme to protrhli,“ dodal Řezníček.

Pardubice se po výhře vyhouply o skóre na třetí místo před Třinec a mohou se těšit na další domácí zápas. V neděli dopoledne hostí vedoucí Opavu.

Utkání Fobalové národní ligy mezi FK Pardubice (ve červenobílém) a MFK Vítkovice (v modrém) na hřišti pod Vinicí v Pardubicích.
První jarní góly zajistily jasnou výhru Pardubic