Tahákem závěrečného hracího dne bylo druhé okresní derby sezony, v němž se znovu potvrdilo, že Šakalové na Poličku příliš neumí. Tentokrát vyšli střelecky úplně naprázdno, zatímco poličské rychlé výpady byly smrtící.

„Polička je náš nejméně oblíbený soupeř a její styl hry nám vůbec nesedí. Kdyby proti nám Franta Švec postavil náhodné lidi, kteří třeba jen v Poličce nakupují, bude to stačit k tomu, aby nás takový tým porazil. Dlužno ale dodat, že Polička měla svou kvalitu a nebála se nám jí ukázat. My se srazili na kolena zbytečnými chybami," konstatoval vedoucí mužstva Šakalů Petr Matoušek.

Stadion Nový Bydžov vs. HC Litomyšl.
FOTOGALERIE: Litomyšl propadla v Novém Bydžově, Slovan pod Orebem naděloval

Zmíněný František Švec, kouč VPS Stavoblock, měl po derby lepší náladu. „Byli jsme na turnaji v okleštěné sestavě a herní styl Šakalů nám sedl, protože nejsou zalezlí, hrají otevřenou aktivní sálovku. Do naší zatažené obrany se však nedostali a nám vycházely brejky, které jsme dokázali dotáhnout do gólového konce," byl spokojen Švec.

Moravskotřebovský celek kromě porážky s Poličkou přehrál Varnsdorf, ovšem z posledního místa mu ani tento výsledek nepomohl. Polička si proti Zlínu vyzkoušela budoucího čtvrtfinálového soka a neskončilo to dobře. „Nevím, jak se nám na minulém turnaji povedlo dát dvakrát sedm gólů, protože tady jsme v koncovce vyhořeli a trefovali převážně tyčky," hořce se usmál poličský trenér. Pro zajímavost, skóre utkání otevřel bývalý ligový fotbalista a český reprezentant Petr Jiráček ve zlínských barvách.

Zimní seminář rozhodčích OFS Svitavy.
Fotbaloví rozhodčí se chystají na jaro. Příprava na utkání, zápisy, teorie

ČTVRTFINÁLE PLAY OFF
(10., 17. a případně 24. února)

PCO Rudolfov (1.) – Šakalí hněv Moravská Třebová (8.)
Chemcomex Praha (2.) – Bombarďáci Větřní (7.)
VPS Stavoblock Polička (3.) – Futsal Zlín (6.)
FK Adria Kladno (4.) – Futsal Varnsdorf (5.)

Hraje se na dvě vítězná utkání, družstva lépe umístěná po základní části mají výhodu domácího prostředí v prvním a případném třetím zápase.

Co říkají zástupci obou klubů na čtvrtfinálové soupeře? Čtěte v další části textu:

„Upřímně řečeno jsme si přáli jiného soupeře, ale vyšel na nás Zlín a musíme se s tím popasovat. Těžko predikovat, jak bude série vypadat, letos bylo hodně markantní, že řada klubů jezdila na turnaje nekompletní a výsledky tím často byly zkreslené. Hodně bude záležet na tom, jakou dáme do kupy sestavu, a bohužel už nyní vidím, že nebude bez absencí. V každém případě je nám jasné, že nás nečeká nic jednoduchého, tým ze Zlína vykazuje v poslední době zlepšenou výkonnost, navíc dlouhodobě nepatří mezi naše oblíbené. Bude to boj, ale naším cílem zůstává postup na Final Four," okomentoval čtvrtfinále František Švec. Jeho svěřenci rozehrají play off na domácí palubovce ve sportovní hale Gymnázia Polička v sobotu 10. února od 18 hodin.

„Druhou věcí, kterou ukázal turnaj v Mohelnici, je fakt, že my (až na Poličku) můžeme porazit úplně každého. Jen se nám to musí ve správnou chvíli sejít. Rudolfov jako soupeře do čtvrtfinále bereme, nic jiného nám ostatně ani nezbývá. Paradoxně s ním ale máme v tomto soutěžním ročníku lepší vzájemnou bilanci po výsledcích 1:6 a 8:2. takže určitě nejdeme do čtvrtfinále předem poražení," říká Petr Matoušek. Šakalí hněv Moravská Třebová otevře náročnou sérii 10. února na půdě Rudolfova.

CELOSTÁTNÍ LIGA:

7. TURNAJ: VPS Stavoblock Polička – Futsal Zlín 1:2 (1:2). Branky: 16. Trojánek – 1. Jiráček, 11. Julinek. Šakalí hněv Moravská Třebová – VPS Stavoblock Polička 0:4 (0:2). Branky: 6. a 36. Trojánek, 10. Pulkrábek, 34. Konečný. Futsal Varnsdorf – Šakalí hněv Moravská Třebová 2:4 (0:3). Branky: 21. Kolár, 29. Peleška – 7. Novotný, 13. a 17. Brázdil, 33. Sotolář.

Polička: Slaný – T. Švec, F. Švec, Konečný, Vondra, trojánek, Pulkrábek.
Moravská Třebová: Machalický – Brázdil, Novotný, Teofil, Bambušek, Vlk, Štaffa, Sotolář, R. Matocha.

Další výsledky: Zlín – Varnsdorf 3:2, Větřní – Chemcomex Praha 2:3 a Rudolfov 1:7, Kladno – Rudolfov 6:6 a Chemcomex Praha 3:3.

Konečná tabulka po základní části:
1. Rudolfov 14 9 2 3 56:39 29
2. Chemcomex Praha 14 8 5 1 38:22 29
3. Polička 14 8 2 4 42:22 26
4. Kladno 14 5 4 5 39:36 19
5. Varnsdorf 14 5 2 7 34:38 17
6. Zlín 14 4 3 7 25:41 15
7. Větřní 14 3 2 9 25:46 11
8. Moravská Třebová 14 3 2 9 32:47 11