Teď tři góly během zápasu zopakoval útočník Michal Petráň. A v pravý čas, střelecky trápícímu se týmu přišly jeho tři trefy náramně vhod. Hráči Pardubic zvládli důležitý zápas s Vítkovicemi a po výhře 3:1 se o krůček vzdálili sestupovým příčkám ve Fortuna národní lize.

Hráč utkání Petráň se po pětizápasové pauze opět vrátil do základní sestavy. Při absenci reprezentanta Ladry nastoupil v útoku společně s Kayambou. Právě oba útočníci stáli na konci povedené kombinace Pardubic z 11. minuty, kdy se Petráň z hranice vápna trefil přesně k tyči. Druhá trefa následovala z penalty nařízené po přihrávce Bláhy, kterou zastavil vítkovický obránce v pokutovém území rukou. Hattrick završil Petráň po přestávce znovu z penalty, když ho ve vápně stáhl Jurča k zemi.

„Výhra se nerodila jednoduše, udělali jsme nějaké chyby a měli i štěstí při tyčce Vítkovic. Na druhou stranu si myslím, že jsme mohli nějaké góly přidat, nastřelili jsme taky tyč. Naše vítězství je zasloužené," uvedl trenér Jiří Krejčí.

Za hosty snížil devět minut před koncem duelu Fiala, jenž právě nastřelil tyč a ještě předtím po jeho akci odkopl míč Pospíšil. „Spravedlivé vítězství Pardubic, protože na kdyby se nehraje. Tentokrát jsme se na rozdíl od předchozích zápasů nemohli spolehnout na hru obranné čtveřice," řekl kouč Vítkovic Martin Pulpit.

Pardubice – Vítkovice 3:1
Fakta – branky: 11., 22. z pen. a 50. z pen. Petráň – 81. Fiala. Rozhodčí: Marek – Melichar, Horák. ŽK: Jurča. Diváci: 427. Poločas: 2:0.
FK Pardubice: Knobloch – Přibyl, Jeřábek, Šejvl, Pospíšil – Bláha (87. Valenta), Kovář (79. Řezníček), Kudrna, Fusek – Petráň (70. Huf), Kayamba. Trenéři: Krejčí a Míchal.
MFK Vítkovice: Kostolanský – Cverna, Mikula, Coufal, Prajza – Fiala, Vaněk, Hruzík, Hlavsa – Jurča (79. Demeter), Duda (62. Ondráček). Trenér: Pulpit.