Eso ze Senegalu za Pardubice nakonec Fotbalovou národní ligu kopat nebude.

Může za to směrnice afrického svazu. Východočeši měli políčeno na borce, který nastupuje za národní tým, ale právě na tom příchod ztroskotal.

„Co mám informace, tak jelikož jde o reprezentanta, může jít v Česku pouze do první ligy. Tím pádem je to pro nás uzavřená záležitost," oznámil pardubický trenér Jiří Krejčí.
Když nepočítáte dorostence, má jeho tým stále v kolonce příchodů před sezonou nulu.

„Stále se ještě poohlížíme po různých hráčích. Jestli ale někdo dorazí, musel by to být fotbalista, co nám pomůže hned od prvního týdne soutěže. Teď nepotřebujeme někoho, na kom bychom tady půl roku pracovali." Není tajemstvím, že by trenér bral jednoho gólového zabijáka dopředu. Pak by si vrněl blahem.

Na testech v Pardubicích pokračuje útočník Joel Kayamba z Konga, ale Krejčí o něm stále ještě nerozhodl: „Uvidíme, jak to s ním bude dál. Máme do startu sezony přes dva týdny," nechává jeho případné setrvání v týmu zatím otevřené.
Dnes od 17.30 Východočeši nastoupí v Kolíně. Do zápasu s třetiligovou farmou Krejčí kompletní tým nenasadí: „Máme v plánu, že necháme pár kluků odpočívat a pojedeme do Kolína s nějakými čtrnácti, patnácti hráči. Ti, co s námi nepojedou, budou mít v pátek dopoledne trénink," plánuje.

S Pardubicemi už na zápas neodcestuje záložník Jan Záviška. „Měl pocit, že tady nebude dostávat dost příležitostí. Rozhodl se jít jinou cestou," komentoval jeho balení věcí před včerejším tréninkem Jiří Krejčí.
Sportovní ředitel Vít Zavřel je momentálně na dovolené v Chorvatsku, ale s Janem Záviškou vyřešil po telefonu návrat zpátky do Sparty.

„Ptal jsem se Závišky, kde bude hrát a odpověděl mi, že zatím ve sparťanské juniorce," prozradil pardubický trenér.

„Otevírá se tak víc prostoru pro Pánka, Fouska, Kováře a Kima, což jsou hlavně naši hráči," dodal kouč.

Sparťanská kapitola v Pardubicích je tak definitivně minulostí. Záviška byl posledním „rudým hochem" v týmu.
V Kolíně budou chybět i dva kmenoví hráči. Mizerně vypadá situace hlavně kolem obránce Davida Přibyla.

Ten promeškal téměř celou loňskou sezonu kvůli přetrženému zkříženému vazu v koleně a při posledním zápase s Teplicemi se mu koleno znovu ozvalo. „V pátek jde na magnetickou rezonanci. Všichni mu budeme držet palce, aby to nebylo obnovení zranění," bojí se trenér Krejčí nejhoršího scénáře.

Mimo je stále i Dominik Fusek, jehož trápila třísla.

„Od středy by měl ale začít už trénovat. Do startu soutěže by tak měl být připraven, aby aspoň část zápasu zvládl," věří hlavní kouč.